آخرین خبرها
تعداد بازدید : 1,434

پیشنهادات جدید آمریکا به ایران در مذاکرات هسته‌ای

پیشنهادات جدید آمریکا به ایران در مذاکرات هسته‌ای در آستانه برگزاری مذاکرات هسته ای میان ایران و گروه 1+5 در ژنو، اخبار مختلف و متنوعی درباره محتوای پیشنهادات هر یک از طرفین ارائه می شود. اما در آخرین خبر، برخی منابع آگاه گزارش داده اند که آمریکا مجموعه ای از پیشنهادات جدید را به ایران ارائه کرده که دربردارنده امتیازات مهمی برای ایران خواهد بود.

در شرایطی که طرفین مذاکرات هسته ای روز سه شنبه ژنو اظهار می دارند که هنوز هیچ پیشنهاد رسمی میان دو طرف منتقل نشده، اما برخی منابع آگاه از ارائه پیشنهاداتی از سوی آمریکا به ایران خبر می دهند که تفاوت های مهمی با پیشنهادات سابق دارد.

به گفته این منابع، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، موافقت اصولی خود را با ادامه یافتن برنامه هسته ای ایران – از جمله ادامه غنی سازی اورانیوم در سطح 20 درصد – اعلام کرده است. بر این اساس، در حال حاضر آنچه دو طرف درباره آن دچار اختلاف نظر هستند، حجم اورانیوم غنی شده و نوع سانتریفیوژهای به کار رفته در تأسیسات هسته ای ایران است.

افزون بر این، اوباما مایل است تأکید ایران بر این موضوع که برنامه هسته ای کشور صرفاً دارای مقاصد صلح آمیز است و ایران هرگز در پی دستیابی به بمب هسته ای بر نخواهد آمد را بپذیرد. محور اصلی این رویکرد، پذیرش فتوای مقام معظم رهبری در ممنوعیت سلاح هسته ای از سوی اوباما خواهد بود.

به این ترتیب، مهمترین مسئله ای که در حال حاضر باید درباره آن توافق شده، ادامه فعالیت سانتریفیوژهای پیشرفته IR-2 ایران و در واقع تعداد این سانتریفیوژها برای ایران است. حجم اورانیوم غنی شده ای که ایران می تواند ذخیره کند، موضوع دیگری است که باید درباره آن توافق صورت گیرد. /تابناک

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۴ نظر

 1. صبا؟؟؟؟؟؟
  جالبه برام که صبا هیچوقت نظری نداره به عنوان اولین نظر و همیشه نظرات دیگرون و تحلیل و نقد میکنه.و این بنظرم از اعتماد بنفس پایین و حس ترسوبودنشه

 2. گيتا خودتم كه داري نقد و تحليل ميكني
  رطب خورده منع رطب كي كند؟

  • راست میگه دیگه گیتا .صبا همیشه پتک بدست میاد بزنه تو سر روحانی و دارو دستش .
   این کار آمریکا به خاطر جواب مودبانه و بجای آقای ظریف به صحبت اوباما با اسرائیل بود.
   به این میگن سیاست .
   نه با گفتن :مرگ بر آمریکا .

 3. بهار جان عزیز، با نظرت کاملا موافقم. این جماعت خودشون رو به خواب زدن و هرچی بهشون بگی فایده نداره! نمی خوان حقیقت رو درک کنن! فقط مثل طوطی یه سری جملات کلیشه ای رو که از حضرات شنیدن رو تکرار میکنن! حاضر هم نمیشن یه خورده به مغزشون فشار بیارن و یه نمه فکر بکنن!
  شما خودت رو خسته نکن! چون هرچی بگی، همش جبهه میگیرن!

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*