آخرین خبرها
تعداد بازدید : 1,481

سم مرگبار در سیب‌زمینی سرخ‌ شده

احمدرضا درستی متخصص تغذیه و رژیم درمانی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: سیب‌زمینی دارای مقداری ویتامین C بوده که بسیار نسبت به حرارت حساس است و به همین علت ترجیح بر آن است که در طبخ این سبزی از کمترین حرارت استفاده شود.

وی افزود: در روش کبابی‌کردن سیب‌زمینی که آن را به همراه مقداری خاک در زیر آتش قرار می‌دهند، پوست آن مانع از دست دادن بسیاری از اصلاح آن می‌شود و پس از پخته شدن، از عطر و مزه خوبی نیز برخوردار می‌شود.

وی گفت: در روشی که گفته شد تا حد امکان ارزش غذایی سیب‌زمینی حفظ می‌شود و حتی تا روش‌ آب‌پز کردن قابل مقایسه است، اما این موضوع به عکس هنگام سرخ کردن سیب‌زمینی است، به این صورت که نه فقط در سرخ کردن، ویتامین C و اسید فولیک این ماده غذایی از بین می‌رود، بلکه مواد سرطان‌زا جایگزین آنها می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از ورود مواد سرطان‌زا به بدن باید از سرخ کردن که از بدترین روش طبخ سیب‌زمینی است پرهیز کرد.

وی گفت:‌در طبخ مواد غذایی دیگر همچون کدو و بادمجان نیز باید نکاتی برای جلوگیری از سوزاندن رعایت شود که می‌توان با استفاده از یک قلم موی تمیز، کدو و بادمجان را به روغن سرخ‌کردنی آغشته کرد و با قراردادن آن در گریل‌فر، به صورت کبابی طبخ داد.

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

یک نظر

  1. مطلب مفیدی بود.مرسی. حالا ما که گریل فر نداریم چیکار کنیم؟

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*