آخرین خبرها
تعداد بازدید : 4,593

نامه دختر زیبای ۲۴ ساله و پاسخ رئیس ثروتمند

يك دختر خانم زيبا خطاب به رئيس شركت امريكائي ج پ مورگان نامه‌اي بدين مضمون نوشته است:

مي‌خواهم در آنچه اينجا مي‌گويم صادق باشم. من 24 سال دارم. جوان و بسيار زيبا، خوش‌اندام، خوش هیکل، خوش بیان، دارای تحصیلات آکادمیک و مسلط به چند زبان دنیا هستم.
آرزو دارم با مردي با درآمد سالانه 500 هزار دلار يا بيشتر ازدواج كنم. شايد تصور كنيد كه سطح توقع من بالاست، اما حتي درآمد سالانه يك ميليون دلار در نيويورك هم به طبقه متوسط تعلق دارد.
چه برسد به 500 هزار دلار. خواست من چندان زياد نيست. آیا مردی با درآمد سالانه 500 هزار دلاري وجود دارد؟
آيا شما خودتان ازدواج كرده‌ايد؟ سئوال من اين است كه چه كنم تا با اشخاص ثروتمندي مثل شما ازدواج كنم؟

چند سئوال ساده دارم:
1- پاتوق جوانان مجرد و پولدار كجاست؟
2- چه گروه سني از مردان به كار من مي‌آيند؟
3- معيارهاي شما براي انتخاب زن كدامند؟
امضا، خانم زيبا و خوش آندام

و اما جواب مدير شركت مورگان:

نامه شما را با شوق فراوان خواندم. در نظر داشته باشيد كه دختران زيادي هستند كه سوالاتي مشابه شما دارند. اجازه دهيد در مقام يك سرمايه‌گذار حرفه‌اي موقعيت شما را تجزيه و تحليل كنم :
درآمد سالانه من بيش از 500 هزار دلار است كه با شرط شما همخواني دارد، اما خدا كند كسي فكر نكند كه اكنون با جواب دادن به شما، وقت خودم را تلف مي‌كنم.
از ديد يك تاجر، ازدواج با شما اشتباه است، دليل آن هم خيلي ساده است: آنچه شما در سر داريد مبادله منصفانه “زيبائي” با “پول” است. اما اشكال كار همين جاست: زيبائي شما رفته‌رفته بعد ده سال آرام آرام به کل محو مي‌شود اما پول من، در حالت عادي بعيد است بر باد رود.

در حقيقت، درآمد من سال به سال بالاتر خواهد رفت اما زيبائي شما نه و چین و چروک و پیری زود رس زنانه جایگزین این زیبائی خواهد گردید و اثری از این جوانی و زیبائی باقی نخواهد ماند.
از نظر علم اقتصاد، من يك “سرمايه رو به رشد” هستم اما شما يك “سرمايه رو به زوال”.

به زبان وال‌استريت، هر تجارتي “موقعيتي” دارد. ازدواج با شما هم چنين موقعيتي خواهد داشت. اگر
ارزش تجارت افت كند عاقلانه آن است كه آن را نگاه نداشت و در اولين فرصت به ديگري واگذار كرد و اين چنين است در مورد ازدواج با شما.

بنابراین هر آدمي با درآمد سالانه 500 هزار دلار نادان نيست که با شما ازدواج کند به همین دلیل ما فقط با امثال شما قرار مي‌گذاريم اما ازدواج هرگز.

اما اگر شما علاوه بر جوانی و زیبائی کالایی داشته باشید که مثل سرمایه من رو به رشد باشد و یا حداقل نفع آن از من منقطع نشود کالاهایی با ارزش مثل “انسانیت، پاکدامنی، شعور، اخلاق، تعهد، صداقت، وفاداری، حمایت، دوست داشتن، عشق و … ” آن وقت احتمالا این معامله برای من هم
سود فراوانی خواهد داشت چون ممکن است من حتی فاقد دارایی هایی با ارزش با مشخصات شما باشم و برای داشتن آنها پول زیادی خرج کنم. چون بعد چند مدت از ازدواج، بیش از زیبائی، اندام و هیکل، مواردی که بیان کردم برای زندگی مشترک لازم بوده و من شدیدا به آنها نیاز پیدا خواهم کرد.

در هر حال به شما پيشنهاد مي‌كنم كه قيد ازدواج با آدمهاي ثروتمند را بزنيد. بجاي آن شما خودتان مي‌توانيد با کمی تفکر و تلاش و با داشتن درآمد سالانه 500 هزار دلاري، فرد ثروتمندي شويد. اينطور، شانس شما بيشتر خواهد بود تا آن كه يك پولدار احمق را پيدا كنيد.

اميدوارم اين پاسخ كمكتان كند.

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۱۴ نظر

 1. جواب خوبی بود واسه زندگی و ازدواج چیزای بهتری از زیبایی هم وجود داره مث انسانیت،عشق ولی من تا حالا ب دومی برخورد نکردم یعنی عشق واقعی ندیدم

 2. بهتره آرزو کنی با همون اولی(پولدار) برخورد کنی دومی کم کم تو زندگی بوجود میاد.این دوره زمونه پول داشتی رفاه داری عشق داری زندگی مرتب داری پدر داری مادر داری شخصیت داری. عفت داری.نداشتی همین امروز بمیری بهتر از فرداست

 3. به نظره من هر چیزی و نباید گفت که!!!! الان اگه آقایون به همچین موردی توجه نداشتن دیگه از این به بعد دارن!!!!!

 4. چه جواب خوبى داده خوشم اومد…
  مهمتر از پول انسانيته من كه دنبال پول نيستم پول خوشبختى و آرامش، انسانيت، شعور…. نمياره

 5. دقیقا بهترین چیز رو گفته
  آدما روز به روز پیرتر می شن پس نباید به زیبایی ظاهری شخص دل بست

 6. جوابش عالی بود چه آدم با شعوری بوده .اگه دختره به زیباییش مغرور نبود و یه کم از عشق تو نامش می نوشت مخ یارو زده بود.
  پول هیجوقت جای عشق و نمی گیره .چون عشق یه حسه که از هیچکس نمی شه خرید باید هدیه داد و هدیه گرفت.
  اما نبود پول عشق و به خطر میندازه .انشاءالله خدا به هممون عشق و پول و شعور و درک زندگی و با هم بده .

 7. عجب جواب دندان شکنی!طرف واقعا مدیره..برجک طرف رو ریخته پایین.علاوه بر ارج گذاشتن به داشته های خودش خواسته بگه خوشکلایی مثله تو هروقت اراده کنیم واسه یه شبمونه نه واسه ازدواج وبطورنامحسوس ادرس جنبش عدم تعهد رو داده به دلبرفتان.

  غلط نکنم جناب مدیر از بچه مایه دارهای شیرازبوده…حداقل تو شیراز شیر خورده اخه ورژن جوابش فقط توشیراز پیدامیشه.

 8. آدم ثروتمند با فکر خوب وتصمیم بجا پولدار میشه نه با فریب دادن ودزدی و…
  وهر کسی اینا رو داشته باشه پولداره نیاز هم نیست مال جای خاصی باشی

 9. حقش بود پولدار شه با این دیدی که داره نوش جونش

 10. آرمان خان من سربازیم شیراز بودم میخوای آمار شیرازو برات بریزم رو دایره – اگه نمی دونی اینو بدون که شیراز مهد ….. ایران بوده در زمان رضا خان و محمدرضا شاه-

  • رییس شما بفرما الان کجا نیست؟الان تو روستاها وزیرسیاه چادر هم بی بندوباری بیدادمیکنه.

   یکی ازاشناها تو یکی از دهاتهای دورافتاده معلم مشاور بود میگفت دخترهای مدرسه راهنمایی میان میگن ما با پسرا رابطه داریم وتو مراسم عروسی مشروب میخوریم وباهم میرقصیم.دیگه شهرهای بزرگ که جای خود داره …شیراز که دیگه شب جمعه تو عفیف اباد بیا بزن تو سرمن.

   ای شیطون بالاخره لو دادی ها.حالا کجاهای شیرازمیرفتی.خبرمیدادی میبردمت پیش بچه های فلکه خاتون

 11. فلکه خاتون کجاست؟

  • یه خیابون خوب عالی تو شیرازمخصوص گردن کلفتهاست.بچه کوچیک قمه وکاردخنجری میبنده.البته جاهای دیگه هم هست ولی فکر کنم سالارجون از تو زرهی تکون نخورده باشه.فوقش تاسینما بهمن رفته 4تافیلم دیده

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*