آخرین خبرها
تعداد بازدید : 5,766

غرب پوشی دختران در سطح شهر تهران +تصاویر

صندوقچه خبرنو؛ مسئله این است؛ «ساپورت»! پرسش کلیدی این روزهای فعالین اجتماعی این است که این پوشش خاص چگونه سر از خیابان های تهران درآورده است. دکتر ابهری آسیب شناس شهیر اجتماعی پاسخ های جالبی در این خصوص می دهد.


در این خصوص دکتر مجید ابهری با بیان اینکه تغییر پوشش افراد به علت تغییر سبک زندگی آنهاست گفت: متاسفانه بعضی از بانوان و دختران جوان، تحت تاثیر سریال ها و فیلم های ماهواره ای و بعضی دیگر فقط براساس تقلید اقدام به استفاده از پوشاک می نمایند که باعث توهین به مقام زن است.


وی در ادامه افزود: نود درصد از این افراد فلسفه این نوع پوشاک را نمی دانند و فقط برای عقب نماندن از قافله به اصطلاح امروزی ها دست به حرکاتی می زند که باعث بروز ناهنجاری های رفتاری می گردد. بعضی از بانوان تصور می کنند که با اینگونه پوشاک زیباتر می شوند درحالیکه نه تنها البسه یاد شده زیبایی به همراه نمی آورد بلکه ابزاری برای تحریک دیگران می شود.


ابهری همچنین با اشاره به بیماری سندروم خودنمایی در این افراد اظهار داشت: در یک بررسی رفتاری، 75 درصد از کسانی که از پوشاک زننده استفاده می کنند دچار سندروم خودنمایی هستند. این ناهنجاری یکی از علل خودنمایی به افرادی که دارای آن می باشند با جلب توجه دیگران و نگاه های آنها و احساس رضایت می نمایند درروانشناسی به این سندروم هیستوروم یونیک گفته می شود که جوزدگی و خروج از رفتارهای منطقی نیز بر همین علت استوار می باشد.


این کارشناس مسائل اجتماعی کشور یادآور شد: ساپورت های که اخیرا وارد کشور شده فقط برای سالنهای رقص و باله می تواند مورد استفاده قرار می گیرد نه در خیابان ها و معابر. در این صورت است که تحریکات جنسی باعث بروز رفتارهای غیر منطقی و قانون شکنانه می گردد.


ابهری در بخش پایانی اظهارات خود گفت: متاسفانه در ده سال گذشته سازمان ها و نهادهای فرهنگی دچار سیاست زدگی شده و به این گونه مسائل توجه چندانی ننموده اند. مقابله با پوشاک غیر متعارف فقط نباید به عهده نیروی انتظامی باشد بلکه باید از تولید و ورود آنها جلوگیری شود. ما دچار پرکاری فرهنگی بیرونی و کم کاری فرهنگی درونی شده ایم. فرهنگ سازی و تغییر سبک زندگی یکی از اصلی ترین ابزار پیشگیری و مقابله می باشد. ارائه پوشاک برا اساس موازین اسلامی و درچارچوب مطلوب جوانان می تواند مقابله عملی با این گونه پوشاک می کنیم.

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۲۷ نظر

 1. افراط در هرکاری پسندیده نیست.چه در پوشش چه در بی حجابی.اما شخصا به گرایش غربی در حد نرمال هیچ مشکلی نداره.جهان هر روز درحال تغییره نمیشه کشورو سالها در همان سال 57 نگه داشت

  • با شما کاملا موافقم، به این میگن حرف منطقی.

  • گیتا خانم شما که ازسال57 خاطره ای دارید احتمالا همسن مادر بزرگ ها هستید

  • خانوم گیتا دوسدارم بدونم منظور شما از اینکه گفتین :
   جهان هرروز در حال تغییره و نمیشه کشورو ساله هادرسال57نگه داشت!
   دقیقا یعنی چی؟!!
   منظور شما از اینکه جهان درحال تغییره، یعنی تغییر تو پوششی که تو خود اروپام
   فقط رقاصه ها میپوشن هستش؟!!!
   من1سال به اقتضای شغلم کییف اوکراین بودم،والا ما اونجا تو خیابون
   همچین چیزایی نمیدیدیم که اینجا میبینیم!
   شما که میگین گرایش به غرب در حد نرمال مشکل نداره،واقعا براتون
   متاسفم!فقط به عنوان یک ایرانی…

   • سلام گیتا جون
    میدونستی زمانیکه آدم از میوه درخت ممنوعه خورد، خدا چه عذابی براش نازل کرد….
    پوششی که برتن داشتند ناپدید شد … و آدم و حوا در به در دنبال محیا کردن پوششی برای خودشون با برگ درختا بودن!
    همه ما حیوانیم اما حیوان ناطق
    حیوان غ ناطق مث حیوان ناطق نیست و اگر غرق شهوت شد چون غریزه و فطرتش اینطوریه نمیتونه خودشو کنترل کنه چون ناطق نیست
    گرچه امروزه حیوانات از انسانها باحیاترند و خلوت را ترجیح میدهند بر…….

   • متاسفانه ما مد ایرانی خودمون رو نداریم و معمولا از یه جا دیگه تقلید می کنیم. طراحای لباس ما کاری در این زمینه اناجام نمیدن. و دوم اینکه من شرایط اروپا رو تجربه نکردم ولی اگر شاید من هم در اروپا زندگی می کردم و زور بالا سرم نبود (زور= اجبار خانواده یا جامعه) و ارگانی مثل گشت ارشاد به ادم گیر نمی داد حجابم رو سفت و سخت تر از النم می گرفتم البته من با بدپوشی مخالفم ولی جامعه کاری کرده که از حجاب زده شدیم.

    • واقعا با شما موافقم راست میگی اگر اینطوری نمیکردن خانواده ها و گشت ارشاد اصلا جوونا اینکارا رو نمیکردن

 2. گیتا جون کاملا حق با توِیه

 3. وقتی ما مد خودمون رو نداریم چطور انتظار داریم که جوانهایمان به سمت مدهای دیگر نروند اگر جوان ها به سمت مد عرب یا کشورهای اسلامی بروند عیبی ندارد ولی اگر به سمت مد غربی بروند اشکال دارد. ولی به نظر من هر دوش اشکال دارد چون هیچکدام مد ایرانی نیست ضمنا همین ساپورت هایی که می گویید در لباس های محلی خراسان شمالی استفاده می شود. البته قبول دارم که برخی از دختران این ساپورتها را با مانتوی کوتاه میپوشند و این درست نیست.

 4. گیتا جون کاملا حق با شماست
  همیشه میانه خوبه نه بیش از حد اون وری نه زیادم این وری

 5. گيتا جون باهات موافقم…

 6. نمردیم آخرش این یه حرف منطقی زد.

  • حالا پسرخوبی شدی انشااله عروسیت جبران کنم.ارکسترباخودم…..

   باید به ایده افرادحداقل بی احترامی نکردهرکس دوست داره هرجوری باشه خودش میدونه.من شخصا تصمیم دارم دراینده فقط درموردفرزندخودم تصمیم منطقی بگیرم چون امروزه اگه کسی رو نصیحت یاسرزنش کنی جواب خوبی نمیشنوی.

   اخ که باشروع مهرماه وحال وهوای فصل زیبای پاییز شدیدا دلم هوای دانشکده حقوق رو کرده یاد کلاسهای دکتر رضایی ودکتر زارع بخیر…مردم میرن دنشگاه ماهم رفتیم 4سال خرخونی کردیم.تافهمیدیم چه خبره زود گذشت.

 7. منم خداييش با حاچ خانم گيتا خانم موافقم.

 8. آرمان خان من هیچ وقت به ایده و نظر کسی بی احترامی نکردم و نمی کنم ولی به نظرتون وقتی کسی در کاری تخصص نداره بهتر نیست راجبش اظهار نظر نکنه -مثلا همین شما لیسانس حقوق دارید درسته؟ به نظرتون من که ارشد محیط زیست هستم میتونم درباره حقوق نظر بدم مسلما نه چون شما تو حقوق درس خوندید و خبره شدید پس صددرصد حرف شما درباره مسائل حقوقی صحیحه-متاسفانه ما یه ملت 80 میلیون نفری هستیم که همه 80 میلیون نفرمون در همه کارها متخصصیم و هیچی هم نمی دونیم.به خاطر همین چیزها شدیم جهان سومی

  • استادعزیز:اولا این سایت ومطالبش روگذاشتن واسه بازدید ونظردادن وهرکس میتونه ذهنیات خودشو ارایه بده.حالا اگه ما چیزی می پرونیم ازباب طنزقضیه هست.دوما من هیچ وقت خودمودست کم نمیگیرم چون واقعا واسه پیشرفتم مایه گذاشتم وبخاطر یکسری مسایل قیدرفتن بخارج رو زدم اگه حمل برخودستایی نباشه بنده پس ازخوندن ادبیات فارسی بنابرعلاقه ای که به حقوق قضایی داشتم این رشته رو شیش ترمه با معدل18.5تمام کردم والان مشاورحقوقی یک شرکت خصوصی هستم وانشااله امسال ارشدحقوق جزا دانشگاه بندرعباس. بخاطرهمین شایدجز امار عددی حضرتعالی باشیم ولی همیشه خودمو بالا میگیرم نه جهان سومی.

 9. هر سال نزديک تابسان اين بحث‌ها داغ مي‌شد، چطور شده امسال بعد از تابستان يادشان افتاده!

 10. خوب دیگه آقا سالار آمار خودشو خلاصه به هر نحوی که میشد داد.33 ساله مجرد ارشد محیط زیست.خانم ها زود باشین.برادر من تو که میخاستی آمار بدی که نیاز به کل کل کردن با منو ننبود

 11. بابا بزارین ازاد باشن ما هم یک ثوابی ببریم…اینا بهترینو مرغوبترین کالاهای کشورن به به

 12. اين نوع لباس پوشيدن كار بچه هاي خودشونه. همونايي كه نبض اقتصاد ايران دستشونه.وگرنه ماها دنيايي هم بخواييم end تيپ باشيم همچين چيزايي رو به اين شكل فجيع به عنوان پوشش انتخاب نمي كنيم.

 13. آفرین گیتا
  ضمنا” خوشم میادکم نمیاری خانومی

 14. آقا رسول اگه مردم ما مثل مردم اوكراين حق انتخاب داشتند اينطوري لباس نميپوشيدند
  حجاب اجباري باعث خلاقيت هاي اجباري ميشه
  اينجا خانواده اي نيست كه بچه شو بالاخره يه بار گشت به بهونه هاي مختلف با خودش نبرده باشه!
  اينا واكنش داره

 15. پیرو فرمایش دوست خوب و عزیزم جگوارا گیتا خانم شما باید الان هم سن و سال مادربزرگ باشی نه-آی کیو من خودمو معرفی نکردم بی سواد پیامها رو مرتب بخون -از این به بعد هم بهتون می گم ننه گیتا

 16. من 28 سالمه.میخای بگی ننه بگو اصلا برام مهم نیست.به حرف ….. بارون نمیاد که.هه هه هه

 17. منم با گيتا موافقم بعدشم لباس پوشيدن هر كسي به خودش مربوطه هركي ميتونه هر جور كه ميخواد بپرسه به هيچكيم ربطي نداااااااره……

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*