آخرین خبرها
تعداد بازدید : 14,609

چرا کسی با این بازیگران زن برخورد نمیکند؟! +تصاویر

روزی رسول خدا از اصحاب خود پرسید:« نزدیکترین حالات زن به پروردگارش کدام است؟»

به گزارش زلال نيوز ،اصحاب نتوانستند جواب بدهند. این سؤال به گوش فاطمه (ع) رسید. فاطمه فرمود : « نزدیکترین حالات زن به پروردگارش وقتی است که در خانه اش بنشیند و خود را در کوچه و بازار، جلو چشم نا محرمان قرار ندهد.

وقتی رسول خدا این سخن را شنید، فرمود: فاطمه پاره تن من است.

موضوع حجاب و نوع پوشش بدون تعارف در سال های اخیر در جامعه ما به چیزی فراتر از یک چالش اجتماعی تبدیل شده که گاه حتی موضوعات سیاسی نیز از آن متاثر می شود.

تا کنون در مورد متناسب نبودن نوع پوشش رایج در شهرهای بزرگ کشور که کم کم به شهرهای کوچک تر نیز سرایت کرده، با آنچه از یک جامعه اسلامی بر اساس آموزه های دینی انتظار می رود، بسیار گفته و نوشته شده است.

چرا کسی با این بازیگران زن برخورد نمیکند

مسائلی از قبیل کار فرهنگی زیربنایی، وضعیت آموزش در مدارس و دانشگاه ها، میزان توجه به حجاب در خانواده ها، تاثیر رسانه های گوناگون از جمله شبکه های ماهواره ای، تغییر سبک زندگی و لزوم جهت دادن به آن بر اساس الگوی ایرانی اسلامی، نوع برخورد با بدحجابان از جمله وجود یا عدم وجود گشت ارشاد و.. بارها و بارها سخن گفته و شنیده شده است.

در اینجا قصد تکرار این مباحث را نداریم. صرفا به موضوعی اشاره می کنیم که اگرچه با همه مباحث فوق به نوعی در ارتباط است اما ممکن است در بسیاری نقدها نیز ناخواسته نادیده گرفته شود.

موضوع گروه های مرجع و الگو در جامعه را هرگز نمی توان از بحث حجاب جدا کرد. بی تردید یکی از این گروه های الگو در جامعه بازیگران هستند.

عده ای از کارشناسان معتقدند هدایت محصولات هنری به سمتی که موفقیت ها توسط افرادی به دست آید که در ضمن زندگی اجتماعی عادی خود از حجاب قابل قبولی برخوردارند می تواند در نگرش جامعه به حجاب موثر باشد.

به عقیده این عده از کارشناسان، در حال حاضر به طور مثال در سریال های تلویزیونی و یا فیلم های سینمایی کشور افرادی که در زندگی به بن بست رسیده‌اند با حجاب و پوشش به مخاطب معرفی می‌شوند و البته عکس این موضوع نیز صادق است.

چرا کسی با این بازیگران زن برخورد نمیکند

با این وجود موضوع بحث فراتر از این گفته‌هاست.

حرف اینجاست که حتی مثلا اگر بازیگری با حجاب مورد انتظار در یک فیلم یا سریال به محبوبیتی فوق العاده دست پیدا کند و حتی بتواند به عنوان الگو، نوع پوشش و زندگی مورد نظر کارکتر فیلم را تبلیغ کند، وقتی خود در انظار عمومی با پوششی کاملا متفاوت ظاهر می شود چه بلایی بر سر همان “تاثیرگذاری” و “تبلیغ” می آید؟

چرا کسی با این بازیگران زن برخورد نمیکند

واقعا چرا پیدا کردن تصویری از بازیگران زن ایرانی با حجابی که در عرف جامعه پوشیده و مناسب تلقی شود، تقریبا محال است؟!

موضوع تا بدانجا پیش رفته که اگر برخی از بازیگران زن ایرانی در یک پروژه سینمایی یا تلویزیونی با چادر حاضر شوند، به عنوان موضوعی “جالب” تلقی شده و عکس آن در فضای مجازی با همین عنوان منتشر و توزیع می شود!

آیا روند انتخاب بازیگر در سینما، تئاتر و تلویزیون ما مشکل دارد؟

آیا در روند مذکور هیچ بازیگری که حجاب و پوشش عادی او – در جامعه و نه در فیلم‌ها و سریال‌ها – همان حجاب مورد قبول جامعه است، وجود ندارد؟ یا چنین افرادی جذب این هنر نمی شوند؟

موضوع هرچه باشد تردیدی نیست که الگوی بسیاری از جوانان کشور ما صرفا ظاهر بازیگران ایرانی در سریال ها و فیلم‌های سینمایی و به طور کلی محصولات هنری نیست؛ بلکه پوشش، اخلاق و منش آنها در زندگی عادی – که امروزه با وجود رسانه‌های گوناگون و امکان دسترسی آسان به همه آنها، هرگز بر کسی پوشیده نیست – هم موثر و غیرقابل چشم پوشی است. اما راه حل چیست؟

منبع: 598

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۲۹ نظر

 1. چقدر ما عقب مونده ایم خدایا؟؟؟؟؟؟؟؟چقدر ما بدبختیم خدایا؟؟؟؟؟؟ واسه دراومدن 2 لاخ موی سر زنامون ازش کوه میسازیم و غیرتی میشیم دادوبیدادو بزن بزن راه میندازیم اونوقت میلیاردها دلار پولمونو حقمونو پول خونمونو میخورنو میدزدن و اختلاس میکنن میبینیما اماجیکمونم در نمیاد.

 2. باید قبول کنیم که عرف جامعه کمی تغییر کرده. الان ما سردرگم هستیم بالاخره ما مسلمان هستیم یا نه اگر مسلمانیم چرا این مسلمانی در تلویزیون رعایت میشه ولی در سینما رعایت نمیشه. البته ما باید به افراد ازادی عمل بدیم و بگذاریم خودشون درمورد پوششون تصمیم بگیرن. بشخصه خود من از این که باید به زور حجاب بگیرم خیلی ناراحتم شاید اگر اجازه میدادن تا خودم حجاب رو انتخاب کنم خیل حجابم رو سفت و سخت تر از الان میگرفتم.

 3. آخه به شما چه ربطی داره که هر کس چه لباسی میپوشه کش.رهای دیگه دارن ادم میفرستن مریخ برای زندگی ما نشستیم ببینیم رنگ لباس فلانی و مدل شلوارش چیه ! خاک بر سرمون که هر چی میکشیم حقمونه

 4. کاش نظارتی روی کامنتای اینجا میشد
  خانم گیتا خانم آناهیتا حجاب منافاتی با پیشرفت علم نداره
  بازیگرای ما یا کلاً خانومایی که تو کوچه و خیابون با وضع نابسامان میگردن فقط «دو لاخ مو» هاشون بیرونه؟ متاسفم که فکر میکنید اسلام با گذشت زمان دیگه کهنه شده و به درد نمیخوره و چون کشورهای دیگه که آدم میفرستن مریخ حجاب رو به جایی شون نمیارن ما هم باید مثل اونا باشیم. ما میخوایم از اونا تقلید کنیم ولی فقط همین بی بند و باری و … رو ازشون داریم دیکته میکنیم…

 5. آناهیتا راس میگه من موندم ما چرا اینجوریم؟
  به جای اینکه رفتار خودمونو درس کنیم چسپیدیم به انتقاد از دیگرون…

 6. خب بچه ها حجاب خوبه ها آدمو از خيلى چيزا حفظ مى كنه آدم احساس امنيت مى كنه اما بعضى ها مثل من حجابو دوست ندارن خب سخته ديگه من خيلى شيطونم با حجاب نمى تونم كارامو كنم واقعا آدم محدود مى شه من كوه ميرم اسكيت بازى مى كنم و…. خب با چادر مى شه؟؟ نه معلومه كه نه پس چادر و حجاب محدوديت مياره…!!!!

 7. به نظر شما اگه این گیتا خانم حرف نزنه کسی بهش میگه لالی؟ 1-بله 2-خیر لطفا عدد گزینه مورد نظر را به شماره 200090 ارسال نمایید./.

  • بازاین مبصرکلاس سخنرانی کرد.میگم تومبصری یا سالاری؟حالا سالارکجاهستی جیگر؟کاش شماره خودتوگذاشته بودی تانتایج تکانده اش برات بفرستم بی نصیب نمونی.با سه سوت واست اماری درمیوردم که تا شیش شب تکنو برقصی.

   حالا خوبه این بندگان خداباهمسرشون عکس گرفتن.ولی جان من اولی عکس سالومه نیست؟

 8. چرا با نوه اقای خمینی برخورد نمی کنید زورتان به مردم میرسد

 9. بازم خاطرخواه گیتا خانم پیدا شد-ببین عاشق پیشه حالتو میگیرم کنف بشی جلوی عشقت ها؟مثلا از این گیتا خانم حمایت میکنی یعنی این که تو آدم خوبه توی قصه هایی-حیف حیف که دستم بهت نمیرسه قشنگ.

  • قصه ی عشق من واون قصه ی گل وتگرگه(من سپرگلم هستم تا تگرگ نخوره).دستت کجا هست تا خودم بهش برسونم؟ سربسر من نیزاز که یه چیز درشتی بهت میگماکه مجلس ختمت تو حمام زنانه برگزارکنن

 10. مثلا دستت برسه چه غلطی میخای بکنی

 11. غلط نمیکنم یه کاره دیگه میکنم هه هه هه هه -به به داستانمون داره هندی میشه-بچه دارید چقدر خاطرخواه هم شدن شنیده بودیم با یه نگاه ادم عاشق میشه ولی ندیده بودیم ندیده هم میشد عاشق شد.

 12. راستی اول پیامتون گیتا خانم نوشته اید چقدر عقب مونده ای؟ خدایی معلومه شناخته خیلی خوبی از خودتون دارید.خوش به حال ارمان خان شده.

 13. ارمان تو که شل تری پسر خب اینم حرفی بود اون دختره زده؟؟؟

  افرین سالار

 14. چتونه شما ها اول اینکه چقدر بدبختین که پسر هستین اما اسم دخترونه دارین . دوم اینکه امنیت حجاب ارزش داره به اسکی بی حجابی سوم اینکه حق با شماست مسولین باید هوای دخترا بیشتر داشته باشن از نظر امکانات ورزشی وتفریحی چون محدودیت خاص خودشون دارن

  • مهدى توام عق…ندارياااااااااا !!!!!!!!! اين وسط يه چيزى پروندى… مواظب باش نظر نخورى، براى داشتن هوشت دائم شكرگزار خدا باش!!(در ضمن اسكيت روى زمين نه اسكى روى برف تو كوه:دقت كن)
   همين امل هايى مثل تو تو ايرانن كه باعث شده ما انقدر محدود بشيم كى گفته رفتن به كوه ويا بازيه اسكيت ويا هر ورزش ديگه فقط براى آقايونه؟ كه مى گى روحيه من مردونست؟؟!!
   تو دخترت خواهرت مادرت و… بفرست تفسير نهج البلاغه تا روحيشون دخترونه باشه آباريكلا پسر

 15. ولش کن آرمان تازه جیشش کف کرده فکر کرده آ کسی آدم حسابش میکنه محلش ندی خودش خفه میشه

 16. اصلاً کی گفته اینا باید الگوی جامعه و الگوی ما جوونا باشن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  مگه اینا کی هستن؟
  بازیگرن. شغلشون بازیگریه ، یعنی توی داستانهای مختلف ، نقش شخصیتهای مختلف رو برای ما بازی می کنن. فقط همین و بس.
  هر چی که هستن و هرچقدر که شعور و سواد و … دارن مال خودشون. ما نیازی به داشتن الگو نداریم. مگه اینا از بزرگان علمی یا ادبی یا … هستن که قراره الگوی ما باشن ؟!
  ما همه عقل و شعور و درک داریم و برای زندگی و فعالیتهامون خودمون تصمیم می گیریم. حتی برای نوع پوششمون و رفتارمون و اونو با توجه به وضعیت جامعه خودمون و شخصیتمون انتخاب می کنیم.
  اگه قرار باشه الگویی برای خودمون انتخاب کنیم 100 درصد از بین بازیگرها و خواننده ها و افراد کاملا سطحی جامعه نیست.

 17. دو روز یه بار ازین شرو ورا مینویسی نیان بهت گیر بدن ؟؟
  تو اگه راس میگی اون ایمیلای آنچنانی رو نفرست، نمیخاد به حجاب مردم گیر بدی

 18. سومی که مهناز افشاره اما دومی کیه.
  برای ادب کردنه بی ادب3 روش هست .
  1-سکوت 2- براش دست بزنی و تشویقش کنی که تونسته بیاد تو جمع صحبت کنه (حالا بعداً درست صحبت کردن و یاد میگره) 3- بی تفاوتی بهترین و مسالمت آمیزترین روش و برای بی ادب زجر آوره

  • اینایی که این نوشته هارو میزارن یه مشت مرد عرب صفت اند که که فقط نشستن زنا رو تو حصر کنن و خودشون برن پی کثافت کاریاشون
   باید گفت بیشین بینیم با

 19. بابا بجای اینکه خودتون سرگرم کنین وفکرتون رو به چهار نفر دیگه القاء کنین وبا هم صمیمی باشین
  تیکه به هم بار میکنین بابا خوش باشین که عمر ما بر فناست
  آسمانی نکن این کارها رو

 20. توکل کَرمان(اولین و جوانترین زن عرب برنده ی جایزه ی صلح نوبل) در جواب خبرنگاری که پرسیده بود چرا حجاب دارید،در حالیکه فرد با شعور و تحصیل کرده ای هستید؟پاسخ داد:در اوایل این جهان،انسان کاملا برهنه بود،اما زمانیکه وی شعور یافت شروع به پوشیدن لباس کردچیزی که من امروز هستم و آنچه را که می پوشم،بلندترین نقطه ی تفکر و تمدن انسانیت است نه عقب ماندگی،اما اگر انسانها دوباره همانند روزهای اولی جهان آغاز به دریدن و دور انداختن پوشش خود کنند،این بازگشت به گذشته و عقب ماندگی است.

 21. مریخ رفتن چه ربطی به حجاب داره حجاب حریم یک زنه دیگه دستمایه شهوترانی نمیشه دیگه به چشم ماده نگاش نمیکنن براش شخصیت قایل میشن نه اینکه هرمردی بهش چشم داشته باشه متاسفانه روزی که دکتر شریعتی میگفت اومده بی دینی و بی حجابی شده روشنفکری که چه عرض کنم روغن فکری دین اسلام با اختلاف زیاد نسبت به بقیه ادیان بیشترین گرونده رو داره اونوقت دین حق جلوتونه زحمت نمیدید به خودتون در موردش تحقیق کنید

 22. خدا به همه عقل داده همه خودشون شعور وفهم دارن خداوند همه رو هم با پیامبراش و کتابش قران راهنمایی کرده که مسلمان باید چی رو تا کجا رعایت کنه حریم خودشو بدونه حالا چه حجاب چه هر مسئله دیگه الی غیر۰۰۰که رعایتش توی اسلام واجبه هر کس رو هم میذارن توی قبر خودش اونوقت خودش میمونه واعمالش که اونجا تو اون تاریکی میان سراغش اینم که یه واقعیته محضه که بلاخره همه یه روز میمیرن نمیشه منکرش شد پس اینقد باهم بحث نکنید چون به زور که نمیشه نظری رو به کسی تحمیل کرد اگه خدا میخواست خودش به اجبار همه رو هدایت میکرد ولی اینکارو نکرده پس حساب هم با خودشه والسلام عزیزان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*