آخرین خبرها
تعداد بازدید : 1,327

موج بازیگرانی که بی خیال سینما می شوند!

تهران امروز: «هدیه تهرانی از سینما خداحافظی کرد»؛ اين خبر چندروز پیش در خبرگزاري‌ها منتشر شد تا به اين نتيجه برسيم كه سرعت افزايش خداحافظي بازيگران از سينما هر روز در حال افزايش است.

تهراني در صفحه‌ شخصی‌اش در یکی از شبکه‌های اجتماعی از شرایط ایجاد شده در بازیگری گله کرده است. تهرانی که یکی از اعضای تیم بازیگری مجموعه قلب یخی است به دلیل صدور چک بلامحل بابت حق‌الوکاله و هزینه دادرسی و پرداخت خسارت تاخیر و تادیه برای نمایشگاه عکس «آبان‌گان» به پرداخت مبلغ ۴۶۳۲۵۶۲۷۰ ریال محکوم شده.

او در اين‌باره گفته: «با این وضعیتی که به وجود آمده دیگر برای سینمای ایران کاری انجام نخواهم داد چون تلاش، بی‌حاصل است و واقعا خسته شدم از این همه حذف و این همه سختی که بازیگران تحمل می‌کنند. تئاتر کار می‌کنیم، اجازه اجرا نداریم. فیلم بازی می‌کنیم اکران نمی‌شود. گالری عکس می‌گذاریم تا ۱۰ سال بعد باید جواب پس بدهی.»

شايد اين اتفاق براي اهالي سينما خيلي مهم باشد اما به نظر نمي‌رسد كه براي افرادي غير از سينمايي‌ها اهميت چنداني داشته باشد! به فاصله حدود دو ماه پيش از اين اتفاق، «لادن طباطبايي» هم از اين دنيا خداحافظي كرد. آن‌هم به خاطر يادداشتي كه پس از پخش سري دوم شام ايراني در يكي از روزنامه‌هاي دولتي منتشر شد.

در اين يادداشت آمده بود كه «جناب بیرنگ قصد داشته با ساخت «شام ایرانی» فقط و فقط تجمل و ثروتی که در زندگی بازیگرانی درجه سوم مانند لادن طباطبایی و سحر زکریا وجود دارد را به مخاطبان عرضه کند.» بعد از انتشار اين يادداشت لادن طباطبايي هم يادداشتي در باني فيلم منتشر كرد و در آن اعلام كرد كه براي هميشه از بازيگري خداحافظي مي‌كند.

تيرماه امسال هم شايعه كناره‌گيري پرويز پرستويي از بازيگري هم در رسانه‌ها منتشر شد كه بعدا توسط خود پرستويي تكذيب شد و گفت: «به بازيگري تعصب دارم و به اين راحتي از آن كناره‌گيري نمي‌كنم.» در همان اثنا خبر كناره‌گيري امين حيايي هم منتشر شد.

حيايي درباره كناره‌گيري‌اش گفته بود: «خود من تصميم گرفتم كنار بروم تا تهيه‌كنندگان به اين فكر نكنند كه امين‌حيايي هست و فيلم هم مي‌فروشد. آنها بايد بدانند استعدادهاي زيادي پشت در سينما هستند كه بايد به آنها فرصت داد و از آنها استفاده كرد.»

مهناز افشار، سوپراستار زن سينما هم در سال گذشته در گفت‌وگو با مجله 24 گفته بود: «من الان در سن 34سالگی دارم به این فکر می کنم که یک کارنامه خوب و پربار داشته باشم و بگویم خداحافظ. خیلی دغدغه فیلم‌های بعدی را هم ندارم.» و با اين جمله در آن مصاحبه همه به اين نتيجه رسيدند كه افشار هم مي‌خواهد به زودي از بازيگري خداحافظي كند!

تابستان امسال هم مريم اميرجلالي گفته بود براي هميشه از دنياي بازيگري خداحافظي مي‌كند و وارد دنياي موسيقي مي‌شود: «چون تصمیم گرفتم از سینما و تلویزیون به طور کلی خداحافظی کنم بنابر این وارد حرفه اصلی خودم موسیقی و آواز شدم و دوست دارم این کار را که علاقه اصلی‌ام است ادامه دهم.» او حتي بعد از اين خبر هم كنسرت برگزار كرد!

قبل از همه اينها، كتايون رياحي اولين كسي بود كه به دلايلي كه چندان مشخص نبود براي هميشه از بازيگري خداحافظي كرد. او در خرداد سال 88 به خاطر تنگ‌نظري‌ها براي هميشه بازيگري را كنار گذاشت. خداحافظي بازيگران همچنان ادامه دارد.

بر ترین ها

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*