آخرین خبرها
تعداد بازدید : 779,216

بررسی معرفی سایت صیغه یابی و ازدواج موقت به همراه تصاویر زنان صیغه ای


زن صیغه ای در تهران…..
زن صیغه ای در مشهد….
مشخصات زن برای ازدواج موقت
و….
عنوان هزاران وبلاگ و سایت که متاسفانه ناآگاهان و جوانان به راحتی به آنها امیدبسته و اطلاعات خود را در اختیار آنان قرار می دهند و حتی بعضی از این سایت ها تصویر زنان و مردان را نیز دریافت کرده و مدعی هستند که به دست نیازمند و خواهانش می رسانند.
اما نمی دانند که در پس بعضی از این سایت ها چه نیت های شومی است و اگر در بهترین حالت صاحب وبلاگ تنها برای یافتن زن صیغه ای برای خود اقدام به راه اندازی و دریافت مشخصات کرده باشد چه خطراتی در کمین آنها خواهد بود.با کمی تامل می توان خطراتی را که یک زن بیوه که به راحتی و ساده لوحانه اطلاعات و حتی تصاویر خود در اختیار این وبلاگ ها قرار می دهد تصور کرد.
متاسفانه کشور ما مقابله و فکری برای این پدیده شوم و غیرقابل اعتماد اینترنتی فکری نمی کند.اگر فرهنگ درست آموزش داده شود و قانون و تشکیلات درستی راه اندازی شود دست خیلی از این متاهلین که به اسم حلال به بی بندوباری روی آورده کوتاه می شود و همچنین جوانانی که واقعا برای آنها شرایط ازدواج محیا نیست و در حال نزدیک شدن به گناه می باشند نیز از این حلال استفاده خواهند کرد.روزنامه جمهوری اسلامی در ستون جهت اطلاع خود نوشت:

عليرغم ممنوعيت قانوني ارسال پيامك به دارندگان تلفن همراه بدون اجازه مالكان آنها؛ بار ديگر پيامك سايت “عاشقون” براي صيغه و عقد موقت به صورت انبوه به افراد بسياري ارسال شده است كه فردي با يك اسم مجعول؛ افراد را به ايجاد ارتباط از كانال عضويت در سايت دعوت مي‌كند. اين سايت با اخذ 30 هزار تومان و پرداخت الكترونيكي بانك سامان، موجبات آشنايي مردان و زنان اعم از زن و مرد متاهل و مجرد را براي ايجاد ارتباط فراهم مي‌كند.

اين اقدامات ضد فرهنگي و زشت با تخريب بنيان خانواده و رشد و ترويج ماجراهاي جنسي در خلاء فرهنگ سازي ازدواج به همراه عدم ايجاد بستر مناسب آن مانند اشتغال زايي براي جوانان، آسيب‌هاي بزرگي را در كوتاه و درازمدت به فرهنگ مظلوم ديني و ارزش‌هاي اساسي آن وارد می نمايد. اكنون سؤال اينست كه چرا اين سايت فيلتر نمي‌شود اما در مقابل، سايت‌هاي بسيار علمي و پژوهشي فيلتر مي‌شوند؟

سخنان تکان دهنده مدیر سایت صیغه 

آفتاب: صبح دیروز در شبکه اجتماعی فیس‌بوک و توییتر وبلاگی معرفی شد با عنوان «مرکز رسمی ازدواج موقت تهران» و سریع در صفحات تعداد زیادی از کاربران این شبکه‌ها به اشتراک گذاشته شد و نظرهای مختلفی در رابطه با آن مطرح شد. زمانی که وارد این وبلاگ می‌شوید عنوانی با مضمون «این وبلاگ در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد به ثبت رسیده است» خودنمایی می‌کند و در معرفی آن ‌آمده است که «مرکز رسمی ازدواج موقت جامعه مجازی پیوند (زوج‌یابی) تهران» و به کاربران اطمینان داده می‌شود که «خدمات مربوط به ازدواج موقت، خدمات خصوصی تلقی شده و اطلاعات مربوط به آن در اختیار هیچ ارگان یا سازمان دولتی قرار نمی‌گیرد و در هیچ کجا (بجز این مرکز) ثبت نمی‌شود و برای مخاطبین مشکل‌ساز نخواهد بود.»

به گزارش قانون،در مورد زنانی که در این سایت معرفی شده‌اند هم آمده است: «خدمات این مجموعه در زمینه ازدواج موقت فقط شامل خانم‌های مطلقه و بیوه می‌شود.»

– مدیر سایت از نیت خیر خود برای کمک به جوانانی که مشکل ازدواج دارند سخن گفت و ادعا کرد با وجود اینکه توهین‌هایی بسیاری به وی شده، همچنان در ادامه این مسیر مصر است. او از برنامه‌هایش برای فراگیری این مسئله طبق اصول و شرع در سایر استان‌ها سخن می‌گوید و مشکل اصلی خود را ناتوانی در پاسخگویی به همه مراجعه‌کنندگان عنوان می‌کند. او از فعالیت این مرکز زیر نظر یکی از دفاتر ثبت ازدواج و طلاق و مشورت با فردی روحانی و یک حقوقدان صحبت کرد.

– او در پاسخ به این پرسش که آیا این خانم‌ها «عده» نگه می‌دارند گفت: «در این مرکز بیشتر از زنان یائسه استفاده می‌شود و اگر خانمی هم یائسه نباشد، ‌شرط عدم دخول گذاشته می‌شود تا عده به آن تعلق نگیرد.»

– زمانی که از او در مورد قیمت‌های مندرج در سایت سوال پرسیده می‌شود،‌ با تاکید خاصی از آن به عنوان مهریه یاد کرده و ادامه می‌دهد: «مرکز ما به خاطر معرفی و ارتباط مراجعه‌کننده با خانم 40 هزار تومان دریافت می‌کند که خودمان هم قبول داریم رقم بالایی است و سعی در کاهش آن داریم. اما خانم‌هایی که با ما همکاری می‌کنند مهریه‌های مختلفی را با توجه به ویژگی‌های که برخوردار هستند مد نظر دارند که از 40 هزار تومان شروع می‌شود تا ساعتی 100 هزار تومان.»

– مدیر این سایت،‌ این اقدام را به خاطر اینکه طبق اصول و شرع اسلام است در راستای بحث خانه عفاف می‌داند و در خصوص تعداد مراجعان می‌گوید: «استقبال از این کار بالا بوده و تماس‌هایی که با مرکز گرفته می‌شود بسیار زیاد است. گاهی اوقات ما را کلافه می‌کنند، اما می‌توان گفت در روز برای 20 مراجعه‌کننده قرار ملاقات صورت می‌گیرد. اکثر ملاقات‌کنندگان در رنج سنی 23 تا 28 سال هستند و اغلب تهرانی یا دانشجو در تهران هستند،‌ هرچند که میهمان از شهرستان هم داریم.»

– او از همکاری چهار خانمی که هم از لحاظ اعتقادی و هم از لحاظ سلامت تاییدشده هستند سخن گفت و در رابطه با چگونگی آشنایی با آن‌ها توضیح می‌دهد: «این خانم‌ها توسط دفاتر ازدواج و طلاق به ما معرفی می‌شوند. به خاطر تعداد اندکشان ما با مشکلاتی مواجه شده‌ایم و از دفاتر خواسته‌ایم اگر موردی سراغ دارند به ما معرفی کنند و در سایت‌ خودمان اعلام کرده‌ایم که اگر زنی مطلقه است و شرایط آن را دارد برای رضای خدا و رفع مشکل جوانان با ما همکاری کند. به خاطر همین تعداد کم خانم‌ها و تقاضاهای بسیار، یکی از خانم‌ها تا مدت‌ها وقت ندارد و برای خانم‌های دیگر نیز باید چند روز دیگر وقت داد.»

– «این خانم‌ها مشکلات مالی و نیاز جنسی دارند، اما بیشتر به خاطر مسائل مالی با ما همکاری می‌کنند هرچند که برخی از آن‌ها با وجود اینکه کارمند بوده و در سن یائسگی هستند به خاطر اعتقادات و کمک به جوانان با ما همکاری کرده و بعضا قرار ملاقات در منازل خودشان است. آن‌ها فرزندان بزرگسال دارند که بی‌خبر از این موضع هستند.»

– «ما کار خلاف شرع و قانون انجام نمی‌دهیم و نیتمان خیر است و معتقدیم که خدا هم در این راه ما را کمک خواهد کرد. اما متاسفانه این‌گونه مسائل در جامعه ما فرهنگ‌سازی نشده و برخوردهای بدی با موضوع می‌شود. مردم بین این کار و کار حرام زنا تفاوتی قائل نمی‌شوند و ما را به برخی مسائل متهم می‌کنند. از این توهین‌های بسیاری که به ما می‌شود بیزارم و نگرانی در مورد ***** کردن سایت یا برخورد قضایی ندارم چرا که طبق دین و شرع عمل می‌کنم،‌ ضمن اینکه از مشاوره‌های حقوقی هم بهره‌مند هستیم.»

– «اکثرا خانم‌ها فقط یک‌بار صیغه این مردان می‌شوند به همین دلیل بیش از 60 الی 70 درصد از مردان مراجعه‌کننده با خانم‌های دیگر مرکز نیز قرار ملاقات گذاشته و صیغه یکدیگر می‌شوند.»

– «این کار از نظر مردم و مسئولان مخالفان بسیاری دارد و اگر هم می‌خواستیم در سطح شهر تراکت پخش کنیم قطعا با عرف جامعه تناقض پیدا می‌کرد و مشکلاتی بوجود می‌آورد. اما استفاده از اینترنت به خاطر فراگیری آن بسیار راحت‌تر است. به طور مثال در حال حاضر که با شما صحبت می‌کنم 180 نفر آنلاین در این سایت هستند.»

– «کار من برای رضای خداست و مطمئن هستم که ما را کمک می‌کند. در این مسیر نه تنها پشیمان نیستم بلکه عزمم نیز جدی‌تر شده است.»

مجله اینترنتی آسمانیها90

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۱۱۸ نظر

 1. سلام هر كاري شرعي انجام بشه چه عيبي داره از زندگي لذت ببرند

 2. مهم اينكه هر دو طرف همو دوس داشته باشند قلبن هم راضي باشن وگرنه صيغه ميغه همش بهانس،مهم اينكه دلا يكي باشه .ايشالاه تموم دوستان مجرد گروه به آرزوي قلبيشون كه ازدواجه، برسن .وبمن هم تبريك بگين كه تا33سالگي تونستم ازدواج نكنم.فعلا دم به تله نداديم.

 3. شاید از اون دست دخترایی که لجبازیش تا حدیه که اگه بگه نه تا آخرش میگه نه .حتی اگرم بخوادم نمی تونه از حرفش برگرده (ندا خانم ببخشید آخه منم همینجوریم،قصد توهین ندارم).یه مدت اذیتش نکن تا راجع به تو و شخصیتت فکر کنه .ببینه نبودت واسش فرق میکنه یا نه ، بهش فرصت فکر کردن بده .احسان تو اصلا اجازه فکر کردن به این بنده خدا رو نمی دی .شاید دوست نداره راجه به علاقش و ارتباطش تو جمع صحبت کنه .یه مدت سکوت کن اما بهش احترام بزار بعد برو تنها بدون اینکه کسی بدونه باهاش صحبت کن .اگه ایشاالله به نتیجه رسیدید روز پیوندتون و به ما بگید تا براتون هورااااااااااااا بکشیم.

 4. سلام به همگی

 5. آخه آرمان منگل یه وری نیاز به مشاوره ی تو کسی نداره. تو گوگل سرچ کنه. هرکس همه چیزا میاد.مجو کور مشنگ

 6. سلام خسته نباشید هیچیز مثل مجردی نمیشه

 7. من موقت پیدانکردم عمرم تموم شد….مفلسم نمیتونم دایمی بازدواجم …بدمم میاد گناه کنم یکی بمن بگه چ کنم

  • سلام برادر
   برو به تفاسیر قرآن رجوع کن وروایات صحیح
   اطیبین والطیبات
   والخبیثین والخبیثات…
   اگر پاک مونده باشی وطبق نظر خدا دنبال زن باشی
   نه جمال ونه پول….
   هردوتاشو بدست میاری
   شک نکن… اونجور سایت ها هم ترویج فسادن به برچسب اسلام..

 8. منم دوست دارم ازدواج کنم اما نه موقت…به نظرم ازدواج موقت فقط پسرارو از تلاش براي تشکيل يه زندگي دايم دور ميکنه .

  • بنظرتون چاره چیه نگار خانم ؟؟؟
   مگه خانواده ها سخت نمیگیرن پسر بیچاره باید همه چیز داشته باش از همون اول درحقیقت این خود خانواده ها هستند که پسرا رو به این کار مجبور میکنن بازم خدا خیرشون بده پسرایی که صیغه میکنن . چون بعضی ها میرن دنبال دوسدخترو اینجور کارا

 9. سلام به نظرم ازدواج موقت واسه آقایون شرط لازم نداره هرپسری درهرشرایطی حق داره ازدواج موقت کنه.شاید کسی شرایط ازدواج دائم رو داشته باشه ولی نخواد ازدواج دائم بکنه‏‏(بخاطر مشکلات فراوان یاحتی بدون دلیل فقط دوست نداشته باشه‏)بنابرین باید واسه همه آقایون ازدواج موقت فراوان باشه.عالیه

 10. درر زمان حضرت محمد برده داري آزاد وحلال بود. چطور الان مشمول مرور زمان شده و هركس در هر جاي جهان به آن مبادرت كند جرم زيادي را به جان خريده .خوب چرا صيغه مشمول مرور زمان نميشود؟ حتما حكمتي دارد ! منتظر جواب درست ودقيق هستم!!!

  • دوست عزیز برده داری از لحاظ شرعی منطقی و انسانی امری مذموم شمرده می شود اما اینکه میبینیم پیامبر اکرم(ص) به یک آن برده داری را ممنوع فرمودند اقتضای شرایط زمان بود چرا که در کل جامعه فراگیر بود و قطعا آزادی همه برده ها مشکلاتی را برای جامعه فراهم می آورد اما از آنسو پیامبر بسیار توصیه بر آزادی بردگان می نمودند تا جاییکه کفاره بسیاری از گناهان آزادی بردگان بود از جمله خوردن روزه تا از طریق این احکام و توصیه ها به تدریج نظام بردگی ریشه کن شود همانطور که شد.
   اما در مورد صیغه
   صیغه به هیچ وجه مورد توصیه اسلام نیست و فقط برای موارد استثنا توصیه می شود برای مثال فردی که مدت زیادی از همسر خویش دور مانده (صد البته که دوری از هوای نفس و غرایز جایگاه بالایی نزد خدا خواهد داشت اما همه انسان ها توانایی بر کنترل نفس خویش ندارند) و یا سرپرستی زنان بیوه و سالخورده همانطور که پیامبر اکرم (ص) سرپرستی تعداد زیادی از زنان سالخورده را برعهده داشت(تا جاییکه حتی بعضی ازآنها یائسه بوده اند!)
   نکته دیگری که در زمینه صیغه باید مدنظر داشت رعایت حقوق و آداب این ازدواج است از جمله مهریه عده و…
   بنابراین صیغه نه تنها نقطه ضعف اسلام نیست بلکه نشان دهنده کامل بودن مطلق دین و در نظر گرفتن تمامی شرایط و استثنائات است.
   ببخشید طولانی شد 🙂
   یا حق

 11. ازنظر من دخترا بخاطر شکل پسر باکسی دوست میشن که جلو بقیه کلاس بزارند ولی بدترین کاره چون ادم خوشگل برا یک نفرنیست

 12. من اصلا چیزی به اسم صیغه را قبول ندارم این فقط یعنی زنای شرعی.توی رابطه جنسی اگر دوست داشتن همدیگه و تعهد به هم نباشه هیچ فرقی با رابطه حیوونا نداره.اینکه یک خانوم در هفته صیغه چند نفر بشه و یک آقا هم فکر کنه چون صیغه است اشکال نداره کلاه شرعی سر خودشون و جامعه گذاشتنه این هرزگی محضه.پس اگه با یایسگی و عدم نزدیکی کامل همه چی حله زنهای شوهردار هم با رعایت این جوانب مثل مردای متاهل اقدام به صیغه بکنند.چطوره که توی جامعه ما رابطه جنسی بین دختر و پسری که همدیگه را دوست دارند و چند مدته با هم دوستند و از نظر اکثر دنیا اشکال نداره قدغنه ولی برای مرد زن دار با صیغه همه چیز حله.بعد تازه بگیم محض رضای خدا و برای جاوگیری از فساد جوونا.اگر تقوا برای دختر مجرد و زن متاهل خوبه پس به اسم اسلام راه هر هرزگی را برای عده ای از مردای معلوم الحال باز نکنیم.البته بگم زنی هم که به این شکل صیغه میشه تو هرزگی دست کمی از متقاضیهاش نداره.

  • سلام به شما رزا
   هیچ موقع 100% چیزی رو نفی نکنید.درآیین اسلام به هر دلیلی صیغه مجاز می باشد .برای زن محدودیتی وجود دارد به نام بکارت که اگر برداشته شود خود دختر آشفته و بی حیا می شود ولی درآقایان چنین چیزی نیست وبه همین خاطر سفارش سده به خاطر جلوگیری از گناه در سن نوجوانی و لغزش به گناه برای آن ها صیغه ای صورت پذیرد تا لذت هوسی را از لذت عاطفی تشخیص بدهند. تورو خدا قدرخودتونو بدونید که خدا از سن 9 سالگی مواظبتونه. موضوع صیغه اگر درجامعه ای منطقی کنترل شده و سازمان یافته صورت بگیره علمی است گرانبها که مابقی ادیان ازآن محرومند

  • سلام خواهر ارجمند: تقریبا خوب گفتی اما هر نظری باید به نتیجه ختم بشه. اینکه شما موفق یا مخالفی کاملا محترم اما در این زمان که فساد فراگیر شده و اسلام هم راه حل خوبی ارائه داده حالا به هر نیتی که باشد چرا حلال کنار گذاشته بشه. نگفتید محرد یا متأهل هستید چون میخام صاحب نظر را تحلیل کنم. ممنون منتظر جوابتون هستم.

   • هی نگید اسلام گفته چون فقط در شیعه امامیه هست و در فرقه های دیگرجه شیعه و چه سنی وجود ندارد.. همچنین پیامبر اسلام فقط ۲ بار و هر بار فقط یک روز مجاز کرد و بلافاصله مجدد ممنوع کرد. بنابراین سو استفاده گران ظلم و جفا براسلام می نمایند.

  • رزا خانم سلام
   معلومه شما مفهوم ازدواچ موقت را نمی دونید. کجای اسلام گفته که زن میتونه در هفته صیغه چند نفر باشه؟
   اسلام میگه شما با خانومی که مطلقه هست ازدواج موقت بکن با رعایت تمام شرایط شرعی و اخلاقی و خانمی که میخواد با شما ازدواج کنه هم باید عده شرعی را طی کرده باشه و گرنه شرعی نیست

   • محمد جان سلام

    این رو هم توجه کن که زنی که یائسه شده عده براش معنی نداره این رو همونجای اسلام گفته که تو احکام صیغه رو ازش نقل می کنی.پس ببین عزیزم بیایم خودمون رو فریب ندیم.حالا گیرم که زن مطلقه عده اش رو هم نگه داشت با تمام شرایط، اگه یکی از طرفین صیغه مثلا به ایدز مبتلا باشه می دونی چه فاجعه ای دامن گیر اسلام و مسلمین میشه. آیا دین برای هدایت و خوشبختی جامعه هستش یا مایه بدبختی و بی چاره گی و آبرو ریزی و فلاکت جامعه. لابد میگی قبلش برن آزمایش بدن. میدونی این بیماری تو چند سال اول با آزمایش هم تشخیص داده نمیشه و فرد آزمایشش منفی در میآد در حالی که همین فرد بیماری رو به دیگران منتقل می کنه؟ می تونی حال فرزندی رو تصور کنی که بی گناه و بی تقصیر وقتی به دنیا میاد وبه این بیماری مبتلاس با چه زجری یه مدت زندگی می کنه بعد از بین میره؟ وقتی دست به درگاه خدا بلند می کنه که خدایا من چه گناهی مرتکب شدم که به این بیماری لاعلاج و زجر آور مبتلا شدم، جناب عالی و امثال جناب عالی چه جواب دارین بهش بدین.یا زنی که با پاکدامنی زندگی می کنه اما شوهرش چون یا در زمان تاهل ویا در زمان مجردی چون آزاده غریضش رو ارضا کنه به این بیماری مبتلا شده و آزمایش هم نشون نداده ، اگه به این بیمار مبتلا بشه چه کسی مقصره؟ در ظاهر شوهرش هیچ گناهی هم مرتکب نشده و بی تقصیره چون مطابق شرع عمل کرده.حالا بنظرت شرع میاد یک خانواده رو نابود کنه؟
    یابرعکس، مردی با پاکدامنی زندگی کرده حالا یک زن مطلقه میگیره یا دختری که به ازن پدرش صیغه شده و الان به بیماری مبتلاس آزمایش هم نشون نمیده و مرد بعد از ازدواج مبتلا میشه،فرزند حاصل هم باالطبع مبتلاس، حالا چه کسی مقصره؟ اصلا کسی که در زمان مجردی چه پسر چه دختر وقتی نتونه غرایضش رو عنان بزنه چه تضمینی هست که وقتی یه مدت از ازدواجش گذشت فیلش دوباره یادهندستون نکنه؟ عزیزم کمی عمیق به مثائل نگاه کن. نذار هوس چشمت رو به عواقب کارها ببنده و از مکافات عمل غافل بشی._ لذت یک لحظه و پشیمانی یک عمر _ حالا خودت قضاوت کن.

  • شما ظاهرا ….. به اون اندازه نرسیده که در باره مسایل مختلف نظر بدی
   ظاهرا شما مسلمون نیستی و با احکام و قوانین و نظام اسلامی آشنایی نداری
   کسی که مسلمونه یه سری چیزا براشتعریف شدس و اونم بدون چون و چرا قبول میکنه و دنبال اینکه بقیه ی دنیا چیکار می کنن یا چی از نظرشون خوبه یا بده یا نظر خودش نیست
   هر چیز که در محدوده ی شرع باشه چه با مغز نخودی بعضیا جور در بیاد چه نیاد جایزه که البته اینو فقها تعیین میکنن و هر چیزی که نا مشروع باشه هم جایز نیست بازم حتی اگه با اون مغز نخودی جور در نیاد

   برای مرد 4 تا زن دایم و تا جایی که بشه(اینم توضیح داره!) همسر موقت جایز هست و برای زن فقط یک شوهر موقت یا دایم (در آن واحد رو میگم)

   کسی که مسلمونه اینا رو قبول داره کسی هم که نیست تکلیفش معلومه و بهتره افکارشو برای خودش نگه داره

   • امیر جان سلام

    لطف کن به چیزی گه میگی اول خودت عمل کن!!! مگی فلانی نظرت رو برای خودت نگه دار. اگه این طوره چرا خودت نظر میدی. آیا نمی تونی نظری که مخالف نظر خودته تحمل کنی . نه عزیزم میدونم که تو بهترینی و هیچوقت این جوری نیستی. حقیر معتقدم آدم باید همه نظرات رو بشنوه، ای، شاید خوب که فکر کنه ببینه پر بی راه هم نمیگه.در ضمن محکوم کردن دیگران به اینکه “شما ظاهرا مسلمون نیستی” صحیح نیست. مسلمان که کور و کر آفریده نشده که همه چیز رو چشم بسته قبول کنه.بدون اگه قبول چیزی بدون تفکر و درک عمیق نباشه به همون راحتی که قبول شده، رد هم میشه و به بادی بنده چون هیچ پایه واساسی نداره ، ریشه ش محکم نیست زود می افته. چیزی که در دین قبولش نشانه مسلمانیه قبول وجود خداوند واعتقاد به پیامبران و همچنین روز جزا است. تازه خداوند فرموده در جهان و خلقت خداوند دقت کنید و تفکر کنید تا به وحدانیت خدا پی ببرید. اینایی که گفتی جزء اساس دین نیست که اگر کسی قبول نداشت بی دینه یا حتما باید قبول کنه . مساله صیغه رو اگه بی طرفانه و به دور از هوا وهوس نگاه کنی بی شک نظرت عوض می شه. مثلا شخص صیغه شده رو مادر یا خواهرت در نظر بگیر میبینی که راضی به آن کار نمیشی. در مورد چهارتا زن لطف کنین قرآن رو کامل بخونین البته بادقت میبینین خداوند در آخر می فرماید البته همان یک همسر برایتان بهتر است. یعنی بقول معروف را اصلح را خداوند یک همسری معین فرموده.و جایی به صیغه امر واشاره نفرموده.اگر به یگانگی خداوند و عدالت او ایمان داشته باشیم هیچگاه به مخیله مان خطور نمی کنه که خداوند به یکی بفرماید تو باید خودت را نگه داری اما دیگری آزاده هرکاری بکنه.یکی باید غریزه اش را سرکوب کنه اما دیگری هیچ حد وحصری برایش موجود نباشه و در ارضای غریزه اش آزاد باشه هرچند تاکه دلش بخواد صیغه کنه.فکر کن دقت کن میبینی یک جای کار می لنگه.حالا کمی امروزی تر فکر کن مثلا راضی می شی شوهر خواهرت هر روز زنی را صیغه کنه و شب نیز نزد خواهرت بره. آیا اگر او یا یکی از زنان صیغه ای مثلا به بیماری ایدز مبتلا باشه می دونی با چه سرعتی بیماری پخش می شه؟ آیا اگر خواهر بیگناهت به بیماری لاعلاج و زشت ایدز توسط شوهر خواهرت مبتلا بشه باز هم موافق صیغه هستی؟ مسلما تو برادری باغیرت و دلسوزی هستی وبه این امر راضی نیستی. پس بیایید در مسایل بیشتر دقت کنیم و آنرا از تمام جهات مورد بررسی قرار دهیم و صرفا چیزی را که ظاهرا به نفعمان است تایید نکنیم بساکه از جایی که فکرش را نمی کنیم زندگیمان را تباه می کند. البته این مثال فقط در جنبه سلامتی ودنیوی بود که بالاخره عمر روزی تمام می شود. اما جنبه گناه و آخرت آنرا چه کنیم آن که دیگر زندگی دنیا نیست که تمام شود.یا ازهمه بالاتر شرمندگی به درگاه خداوند را چه کنیم که تمام این نعمات وجود و هستی را به ما داده، و ما با آن نعمات داریم معصیت او را انجام می دهیم.
    (ارادتمند_روسیاه ترازهمه)

    • جانم؟؟؟ شرمندگی به درگاه خدا؟؟؟ گناه؟؟؟
     عزیزم شمام انگار مسلمون نیستی که صیغه رو گناه میدونی
     در ضمن تو قرآنم اومده. سوره نسا

  • من یه خانم ۲۴ساله متاهل هستم نزدیک به یک سال میشه ازدواج کردم.همیشه میترسیدم شوهرم قبلا صیغه کرده باشه.
   ولی تا سن ۳۰سالگی دنبال هیچ زنی نرفت.وپاک پاکه خداروشکر.من همیشه در مورد صیغه خیلی فکرکردم.روایت داریم زن نباید غیرت داشته باشه.غیرت برای مرد هستش.ما زن ها باید مواظب باشیم.زن برای ۱نفر.مرد برای ۱نفره.ولی میتونه .توجه داشته باشید میتونه چندتا داشته باشه…بازم تبصره داره..
   قران خیلی راهنمای خوبیه خدا مارو ببخشه که خیلی کم سراغش میریم وهمه مشکلاتمون از دوری قرانه.اگه دیدی خیلی وقته قران رو باز نمیکنی و چشت به صفحه قران نخورده.بدون که این چشم داره گناه میکنه مواظب باش به زور هم شده برو سراغش حتی فقط بهش نگاه کنی…..
   خیلیییییییییی آرامش داره
   قران: ۱٫ازدواج کنید
   ۲٫نترسید ازرحمت خدا ناامید نشید خدا رزق میرسونه(بله اگر چشم وهم چشمی کنار بره وازدواج ها اسون بشه.و خودزن ومرد بخوان…)
   ۳٫اگرموقعیتش نبود پاکی پیشه کنید..
   ۴٫اومدی و بعضی ها نتونستن ها… چیییییی کار کننن؟گناه کنن؟خودارضایی کنه؟دختر مردم رو گیر بیاره بدبختش کنه؟راه حل بده؟؟؟؟؟؟؟
   خدا گفته یه چیز دیگه ام هست به اسم صیغه موقت .خانم های عزیز مردها با ما زن ها فرق دارن….وقتی میخوان میخوان…مثل اینکه طرف تشنه باشه بگی صبرکن پولدار شدی ماشین دارشدی درست تموم شد…
   مگه همه ایماناشون مثل همه؟؟؟؟؟
   خدا اینجا صیغه رو قرار داده .حلال.موقت که طرف رو راه بندازه.
   دارم میگم شوء استفاده فرق داره..
   مثل چاقو …. هم باهاش میزنی توشکم یه نفر میکشیش هم میزنی تو شکم یه نفر بیماریشو خوب میکنی و از مرگ نجاتش میدی.چون دکتر این کارو میکنه.
   باید نگاهمونو عوض کنیم به این قضیه.عده نداشتن زن یائسه هم به خاطر اینه که عادت ماهیانه نمیشه.پس قدرت بچه دارشدن نداره.پس مثل زن های دیگه نیست که نفهمه این بچه واسه کیه.چون عده یعنی ۳ماه و.. اگه عادت ماهیانه شدی وبچ دار نبودی میتونی با فرد دیگه ازدواج کنی.
   ما دستورات خدا رو نمیفهمیم.قبول ندارم یه نفر روز وشب بره صیغه کنه.
   ولی لازمه ایندستور الهی باشه.حتی گاهی اوقات میگم یه بار هم شده واسه شوهرم یه صیغه پیداکنم تا من نسبت به قضیه حساس نباشم ولی خداروشکر خیلی بهش می رسم.نیاز نداره.بدش میاد…
   انشالله دخترهای جامعه پاک باشن وخانواده ها اسون بگیرن.ومردها توکل برخدا کنندوتلاش کنندومعیارهاشون خوب باشه.خدا خودش عنایت میکنهو جامعه ام خوب مشه
   ببخشید سرتون رو در اوردم.

   • اهل سنت که قائل به حرمت عقد موقت است به این دلیل است :
    قرآن عقد موقت را در اول اسلام تجویز کرده است منتهی بعدا توسط خود پیامبرص این جوازبرداشته شده است .

    این که چه وقت پیامبرص این حکم را براداشته است در حدود ده قول مختلف است مثلا در صحاح سته وکتب معتبر دیگر ی اهل سنت آمده که در روز خیبر این حکم برداشته شده است ویا در روز اوطاس ویا در یوم الفتح ویا در حجه الوداع ویا این که عمر این حکم را برداشته است …
    بالاخره در برسی این حکم از نظراهل سنت معلوم نمی شود که در کجا این حکم برداشته شده است وقتی معلوم نشد پس می گیم این حکم به همان اصل جوازش باقی است .
    این که ما از عقد موقت خوش مان بیاید یانه این به اصل حلیت این حکم ربطی ندارد ما مجبورنیستیم عقد موقت انجام بدیم .

  • خانم رزا صیغه هفته ای با چند نفر نیست کی اینو گفته ؟یک زن وقتی صیغه اون مرد شد تا ۳ ماه دیگه باید عده نگه داره وصیغه هیچ مردی نشه. درضمن چطور این همه دختر دوس پسر داشتن اشکال نداره تو روز روشن باهم راه میرن کسی چیزی نمیگه اونوقت صیغه عیبه .اگه همون زن بیوه دوس پسر داشته باشه میگین به خودش ربط داره ولی صیغه کنه میگن زشته؟

   • ولی رزا خانم یه چیزو راست گفتن
    اینکه در صیغه ارتباط عاطفی وجود نداره
    چیزی که در ازدواج دائم وجود داره

   • سلام جواب خانم محجبه درسته صیغه از نظر شرعی درسته ولی چرا به رسمیت نمیشناسند وخیلی ها اون رو قبول ندارند دلیلش چیه مگه شرعی نیست دو ستی میشناسم که مدتها پی یک زنبرای صیغه است اما پیش هر عالمی رفته کمکی بهش نشده اگه شرعی هست پس باید به همچین اشخاصی که هیچ آشنایی ندارند کمک کنند درغیر این صورت هیچ اعتباری ندارد

   • من کاملا با دختر محجبه موافقم . تا اسم صیغه میاد مردم ازش بد میگن همین که دوسدختر یا دوست پسرداشته باش دیگه عیب نداره و واقعا این بدبختیه که ما بهش گرفتاریم مثلا خیر سرمون مسلمونیم اگ واقعا مسلمانید پس واقعا تسلیم اسلام باشید که معنای مسلمانی همینه تسلیم همه دستورات اسلام از جمله درست بودن صیغه باشید .

   • سلام. اگه شرایط ازدواج موقت دارید میتونم باهاتون آشنا شم؟

  • درود بر شما کاملا با شما موافقم خانم

 13. رزا خانم بسیاری از زنان مطلقه یا بیوه یا دختران بالای سن قانونی که سرپرست خودشان هستند و احیانا مشکلات جنسی دارند و این افراد باید از راه شرعی و قانونی عمل نمایند که اسلام امر صیغه و ازدواج موقت را قرار داده است .و این امر از هرج و مرج و رواج فساد بصورت آشکار که شمافرمودید جلوگیری می کند .

 14. صیغه زناه است . صیغه گناه است. کافی است به عقلت رجوع کنی اگر دیدی برای خودت ناپسند است پس حتم داشته باش برای دیگران هم هم ناپسند است.هیچ کس نمی خواهد خواهر و مادر و دخترش صیغه بشه بر خلاف عقد شرعی دایم که همه با خوشحال می شن پس نتیجه می گیریم صیغه حرام است.

  • نه اتفاقا
   آدم با غیرت وقتی برا خواهرشم خواستگار میاد ناراحت میشه،بهش بر میخوره
   اما وقتی به این فکر میکنه که این دو تا در کنار هم نیاز هاشون برآورده میشه و مورد تایید خدا هست ته دلش راضی میشه
   شما چرا به این فکر نمیکنی که خواهری باشه که مشکل مالی داره و سرپرست و درآمدی هم نداره یا حتی درآمد داره اما خواستگار دایم نداره چه گناهی کرده که باید تا آخر عمر مجرد،بیوه یا مطلقه بمونه
   این زن انسان نیست!!حقی نداره،یا منظورتون اینکه پنهانی گناه کنه

   اسلام دینیه که به جزئیات زندگی هم توجه داره،این انسانها هستن که باید ببینن تو شرایطی که دارن کدوم حلال براشون واجبه
   ای بسا پسری باشه که نه تنها به خاطر گناهانی که میکنه صیغه براش آزاده بلکه واجبه،کلاه سرخودمون نمیذاریم که
   خدایا به دین داران ما دین عنایت فرما

 15. از کسانی که با صیغه مخالف هستند می پرسم که اگر زنی با مشکل جنسی مواجه باشد و کسی نیز برای ازدواج دایم نداشته باشد ،باید در خیابان بدنبال ارضاء جنسی خود باشد یا بهتر است بصورت قانونی و شرعی ازدواج موقت نماید ؟ازدواج موقت شرایطی دارد که با آنچه که شما در ذهن دارید فرق دارد . کافی است شرایط آنرا از رساله علما مطالعه نمایید .

 16. اقا مهدی واسه اون خانما مرد متلقه زیاده نه این که مرد زن و بچه دار بره صیغشون کنه. در ضمن اسلامی که فکر ارامش خانوادس هیچ وقت این و نمیخواد که مرد زن دار بره صیغه کنه در شرایطی که صد در صد زن خودش با خبر شه طلاق میگیره. بچه هاشونم اواره بشن. عقلم واسه ادم خوب چیزیه به نظر من هر وقت قانون صیغه جوری شد که کارو واسه ادمای هرضه اسون کنه باید به این قانون شک کرد.ادمای گرفتار منظورم نیست البته

 17. مونا خانم شما شرایط صیغه را مطالعه نمایید و نگاهی نیز به سیره پیامبر(ص) و ائمه معصومین داشته باشید . خداوند آنچه را که برای بشر و انسان مجاز است از خود انسان بهتر می داند و می توانید آنرا در سیره بزرگان ببینید . صیغه امری است شرعی و دین عزیز ما با شرایطی آنرا مجاز دانسته است و مطمئن باشید که قطعا در آن حکمتی بوده است و چون ما حکمت آنرا نمی دانیم ، در آن شک می کنیم .خداوند این امر را برای همه مردان اعم از مجرد – متاهل جایز دانسته است .

  • مشکل اسلام دقیقا همینه که به مرد ها بیشتر بها میده
   مرد میتونه تا چهار همسر اختیار کنه اونم فقط به این خاطر که بتونه بهتر به ارضای جنسی برسه
   انگار که ازدواج فقط واسه ارضای شهوته
   در صورتیکه اساس اولیه ازدواج عشق و علاقه است
   پسر یا دختر جوانی که قبل، حین یا روز اول بعد از ازدواجش به جای عشق ورزی و محبت به زوجش، به فکر یک وجب پایین تر از شکمش است از حیوان هم پست تر است

 18. آقا مهدی مثل اینکه تو جز افرادی هستی که فقط حرف خودشونو می زنن. اینم بدون که فردی متاهل خدمت امام رضا ع رسید و گفت که من قصد ازدواج موقت دارم و اقا پرسیدند که ایا همسر داری و او جواب داد اری و اقا اجازه این کار را به او نداد ( بهار الانوار ) . لطفا وقتی معلومات نداری اسلامو خراب نکن

  • شما وقتی چیزی نمی دونی نظر نده که جهل خودت رو نشون میدی

   اولا حکم صادر کردن و استنباط احکام از احادیث کار هر کسی از جمله شما نیست و کاره فقیهه

   ثانیا اون کسی که ظاهرا اسمش رو هم شما نمی دونید علی بن یقتین بوده و تنها روایتی هست که از ازدواج موقت متاهل نهی شده که سند صحیح داشته باشه و اون هم به این خاطر بوده که علی بن یقتین وزیر هارون الرشید بوده و چون هارو الرشید پیرو خلفا بوده این فرد تقیه می کرده و شیعه بودن خودش رو مخفی می کرده و اگه ازدواج موقت می کرد معلوم میشد که شیعس و ….. .
   ضمنا در ادامه ی همون روایت هم امام رضا (ع) میگه خداوند تو رو به واسطه ی همسر دایم از ازدواج موقت بی نیاز کرده (یعنی برای تو واجب نیست که به خاطر به حرام نیوفتادن این کارو بکنی) بعدش هم علی بن یقتین میگه بله من زن دارم ولی می خوام بدونم که در کتاب علی(ع) حکم این کار چیه که امام رضا (ع) جواب میده در کتاب علی(ع) ازدواج موقت جایز است

 19. آقا شهرام از حضرتعالی سوالی دارم ، شما که از امام رضا حدیثی می آورید ، لطفا بفرمایید که چرا ائمه معصومین (ع) و پیامبر گرامی اسلامی تعدد زوجین داشته اند ، یعنی تمامی زنان پیامبر از ازدواج ایشان راضی بوده اند؟ بعد هم لطفا کمی واقع بین باشید و به اطراف خود نظری کنید و ببینید چطوری زنان متعلقه یا بیوه می توانند خیلی راحت مردان مجرد را تشخیص دهند ، بعدش هم لابد شما طرفدار این هستید که آن زنان در کوچه و خیابان به دنبال ارضاء جنسی خود باشند و حکم قانون و شرع را هم فراموش کنند . حتی اگر از لحاظ احتمال زیاد هم سنجش کنیم ، نمی توانیم بگوییم زنان محترم مطلقه یا بیوه بتوانند به آسانی مرد مجردی را بیابند . اگر مردی با همسر خود به دلایل مختلف ارضاء جنسی نشود ، باید گناه کند یا به گناه بیفتد ؟ دین ما ازدواج موقت یاصیغه را پیش بینی کرده است ، اگر به مراجع تقلید اعتقاد دارید به رساله این بزرگان مراجعه نمایید .

 20. آقا شهرام ، مطالبی که بنده اعتقاد دارم از رساله علما و مراجع تقلید است و شما اگر به مطالبی که برای من نوشتی رجوع کنی ، مشخص است که خودت هم به صیغه و ازدواج موقت اعتقاد داری ولی شرایط آنرا نمی دانی و نظر اسلام را نیز با نظر شخصی و فکر خودت می سنجی . ما آنچه را که به اسلام نسبت می دهیم همانی است که مراجع تقلید از احادیث ائمه (ع) و پیامبر گرامی اسلام برداشت نموده اند و بر ما تکلیف شده که آنرا بپذیریم . حالا اگر شما نظر مراجع و بزرگان دین مان را قبول ندارید ، اصلا جای بحثی با شما وجود ندارد .

 21. منم با نظر علی آقا موافقم صیغه حرام است وحکم زنا رو داره اگر خانم ها راضی بشن که مردا طبق قرآن 4 تا زن بگیرن دیگه خانم مجردی نمیمونه که بخواد بره تو خیابون ,کارای اسلام وقرآن همه از روی منطق است البته آقایون هم باید عدالت رو رعایت کنند کجای قرآن اسمی از صیغه برده که شما سنگشو به سینه میزنید مگر برای ارضای شهوات خودتون باشه چون در حالت صیغه یه خانم در مدت یک هفته میتونه با چندین مرد باشه واین آرامشی که تشکیل خانواده در قرآن به اون تاکید داره رو به دو طرف نمیده واین هم خودش زناست

  • سلام به تمام شما دوستان ،باورتون نميشه ولي كاش يقين پيدا ميكرديد،خواهشا بريد دقيق سوره نور رو بخونيد ،اشتباه نكنم ايه 30تا 33رو بخونيد ،مضمونش اينه خداي مهربون فرموده جووناي كه مجردن ازدواج كنن اگه پول ندارن خودم بهشون ميدم ،دوستان بخدا من تجربه كردم اگه با يقين بري جلو راحت ازدواج كردي ،تشريفاتم بزاريد كنار مطمعن باشيد خدا خودش قول داده ،نيازو برطرف ميكنه باور كنيد من از صفر صفر شروع كردم الان خدا يه دخترم بهم داده وضعم هم خوب شده ،عاقل انست كه انديشه كند پايان را يا حق

   • نه خیر آیات ۳۰ تا ۳۳ سوره نور در مورد حجاب زنان و مردانه که کجاهارو باید پوشوند و محارم چه کسانی هستند

  • امام علی (ع): به ازای هر قطره ای که در ازدواج موقت ریخته میشود، ملائک سلام و درود میفرستند.
   من خودم مرد شریفی رو میشناختم که یه روز یه دختر جوون بیست و چند ساله که نزدیک بود به گناه کشیده بشه رو صیغه کرد و بهش کمک کرد ولی از اونجایی که دختره باکره بود دخول انجام نداد و بعد از مدتی خود این مرد بزرگوار براش پسر مناسبی جهت ازدواج دائم دست و پا کرد
   این مرد انقدر بزرگمنش بود که وقتی پسراش تو خواب جنب میشدن خودش پول براشون میذاشت رو تاقچه تا باهاش برن حموم عمومی و خجالت نکشن از باباشون و پول بخوان بابت اینکار
   داستان مال زمانیه که حموم عمومی وجود داشت

 22. با این وضع گرونی کی میتونه ازدواج داءم کنه

  • سلام خدمت آقا محمد حسین من خودم زمانیکه ازدواج کردم نه کار داشتم نه ماشین ولی با توکل کردن به خدا ازدواج کردم الان شش ساله ازدواج کردم از لحاظ مالی خدارو شکر عالی هستم بعدشم جدای از وضع مالی خداوند فرزند عزیزی بهم بخشیده که با دنیا عوض نمیکنم،آقا جون باید با اعتماد و اعتقاد جلو بیای

 23. کسی که دنبال صیغه است ومتاهل باشد چیزی جز هوس بازی و تنوع طلبی نیست

 24. man 2 roze ghabl ba zani ashna shodam ke bache 3sale dasht shoharesh motad bod 1 mah ghbal talagh gerefte hamin shanbe khodam talagh namasho didam waze malish kharabe khone nadare khone madareshe onam mikhad dokhtaresho bendaze biron man pishnahade sighe dadam wali kasi dige peyda shod az nazare mali bishtar tamin mikonash manam keshidam kenar aya in zan na wase shahwat na harzegi balke wase tamin makhareje zendegi donbale sighast wa to in doro zamone kheyli kam peyda mishe biad bahash ezdewaje daem kone pas bayad sighe kone pas nagid harome man bache mashadam in bande khoda to paiin shahr mishine waze madish kheyli najore manam hagh midam bayad donbale kasi bashe ke makharejesho tamin kone pas nagid harome bade

 25. من ازدواج نا فرجام داتم.دیگه نمیخوام به مردفکر کنم

  • سلام
   آدم های قوی همیشه از شکستهاشون بعنوان پلی یا ابزاری برای پیروزی استفاده میکنن . مطمئناً جمله ای که نوشتی از روی احساسه ! قوی تر باش

 26. علی ( علیه السلام ) فرمود :

  « لولا انّ عمر نهی عن المتعة ما زنی الاّ شقیّ » . ( 7 )

  ـ اگر عمر از متعه جلوگیری نکرده بود ، جز افراد شقاوتمند ، کسی به زنا آلوده نمی شد .

  عمر بن خطاب بر روی منبر گفت :

  « ایّها الناس ثلاث کنّ علی عهد رسول الله أنا أنهی عنهنّ و أحرّمهنّ و أعاقب علیهنّ و هی متعة النّساء و متعة الحجّ و حیّ علی خیر العمل » . ( 8 )

  ـ ای مردم ، سه چیز در زمان رسول خدا بود که من آنها را نهی و تحریم می کنم و انجام دهنده آنها را به مجازات می رسانم . آنها عبارتند از « متعه زنان » ، « متعه حج » و « حی علی خیر العمل » .

 27. دوستان اصلا بحث شامل در آوردن مخارج زندگی زنان از راه صیغه نیست این موهبت بزرگ رو به همه بخشیدن که ازش لذت ببرن و هرکسی با توجه به شرایطی که داره میتونه از صیغه لذه ببره

  امام صادق(ع) فرمودند:خدا شراب و مسکرات را بر شیعیان ما حرام کرده، در عوض آن، متعه را برای آن ها قرار داده است.

 28. اول باید تکلیف خودمون را روشن کنیم
  آیا مسلمان و شیعه هستیم؟ جواب اگه نه بود که اصلا این بحثا را ول کنید
  اگه جواب بله هست تکلیف و حرف آخر را خدا و ائمه زده که ما هم قبول کردیم
  حالا یکی میاد جامعه شناس و دین شناس میشه و حرف از زشت بودن صیغه میزدنه ولی ارتباط دختر و پسرا براش عادیه!!!!
  وای به حال کسانی که حلال خدا را زشت و نادرست میدانند. مطمئن باشند با کج اندیشان صدر اسلام محشور خواهند شد.

 29. اینا همش کلاه شرعیه.جامعه رو اونقدر محدود کردن که حالا نمیتونن جمعش کنن.رابطه جنسی اگه قراره دوست داشتنی باشه باید یه حس دو طرفه باشه.با پول دادن چه چیزی به وجود میاد.نمیگم جامعه اونقدر باز باشه که هرکی هر کاری خواست بکنه .نه!اما این محدودیتها باعث شده خیلی از جوونا فقط به خاطر یه سری مسائل جنسی ازدواج کنن.اونوقت وقتی به کامیابی که مد نظرشونه نمی رسن دنیا رو سرشون خراب می شه.چاره اش هم که همیشه خیانت یا طلاقه.ما همیشه یا از این سر بام میوفتیم یا از اون طرفش.به نظر من تجربه جنسی خارج از ازدواج هیچ عیبی نداره به شرطی که 2 طرف به هم احترام بذارن و حس خوبی به هم داشته باشن.من این تجربه رو داشتم و هیچوقت هم کسی بهم نگفت که ازم سوء استفاده کردی.من تو همین رابطه ها عاشق شدم و معنی قشنگ دوست داشتنو فهمیدم.هرچند به دلایل خاصی نشد به ازدواج برسه اما این خاطره همیشه برام زنده است.

 30. با سلام و ارادت..
  دوستان عزیزم توجه داشته باشید فلسفه استحباب متعه یاهمون صیغه در اسلام کمک به یه همنوع و دستگیریه,یه خانمی ممکنه بیوه باشه خواستگار ایده آل هم برای نکاح نداشته باشه,نیاز جنسی یا مالی هم داره از پا درش میاره,دراینصورت چه راه حلی بنظرمیرسه؟
  یااین خانم باید به هر رابطه ای تن بده یا مراجعه کنه به راهی که مورد رضایت خالقشه,همه ما همواره بین این دو راهی به طرق مختلف قرار داریم و انتخابهای ما در این دو راهیهای شیطان_رحمان سرنوشت دایم ما را رقم میزنه..

 31. سلام خدمت همه مجرد ها و متاهل ها من 22 سالم بود ازدواج کردم بعضی وقتا با خودم میگم اگه شرایط عین الان بود وئ دختر وبسر ها ازاد بودن شاید منم ازدواج نمیکردم و هروقت دلم خانم میخواس …. ولی واقعا اگه ازدواج نباشه هدفی تو زندگی نداری ویدونم شرایط سخت شده ولی باور کنید اگه وقعا عاشق هم باشید حل میشه عین خانم من طاهره جان 12ساله با تمام زندگی من ساخته حتی وقتی 5ساله پیش ورشکست شدم فقط فقط پشتم بود ممنونشم و میبوسمش

 32. سلام بر همه دوستان
  بهترین راهنما دین مبین اسلام هست.
  اما من دوست دارم فقط خودم را برای یک زن وقف کنم
  و اولین رابطه من هم فقط با اون باشه
  یعنی با همسر عزیز آیندم

 33. به نظرمن اداره کارابایددست خودکسانی که مایل به این موردهستندباشه.

 34. ی زمانی آدم نیاز جنسی و مالی داره واقعا هر کاری میکنه نمیشه.چه ایرادی داره که صیغه بشه البته بشرط زیر
  ۱-مرد متأهل نباشه،خدایی آدم باید فکر کنه اگه اون زن خواهذش بود حاضر بود دامادش اینکارو کنه؟
  ۲-با پسری رابطه شرعی داشته باشه که مومن و متعهد باشه و اینو بفهمه که این زن اگه آدم مورد داری بود نمیومد از نظر شرعی اینکارو بکنه.راههای رات تری هم هست
  ۳-سعی کنه تا زمانی که ازدواج دائم میکنه فقط با یه نفر باشه(هم زن و هم مرد)اینجوری از نظر سلامت و مریض نشدن خیلی بهتره
  ۴-این ایراده که باید دخترباکره نباشه.دختری که ۳۸سالشه و نیاز داره باید چکار کنه

  • باسلام گلی
   انسان اگه به خدا توکل کنه وتقوا پیشه کنه خداوند وعده داده ازجای به او رزق میدهم که گمانش رانداشته باشه درسوره طه آیه 123به سراحت مشخص است کسی که تقوا داشته باشه چه پاداشی ودرصورت عدم تقوا چه وبالی دردنیا واخرت پی گیرشخص است اینکه فرموده بودین دخترباکره 38ساله صیغه بشه بعد کدوم مردحاضره حتی این زن را به خانم چهارمش بگیره درصورتی که سراغ دارم دخترای سن بالاترباشوهرموردعلاقه اش ازدواج کرده

  • باسلام گلی خانوم درجواب شماره ۴شمابایدبگم دخترباکره که هوس داره اماشرعی هم نمتونه کاری کنه تنها راهش اینه که خودش باانگشتش پردشوبرداره بعدازپزشکی قانونی نامه ای بگیره که دخترنیست اونوقت میتونه راحت صیغه بشه واجازه پدرهم لازم نیست تنهاراهش وآخرین راهش برای کسایی که نمیتونن هوسشونوکنترل کنن

 35. با سلام خدمت همه دوستان..
  نظرات همگی خب به نوعه خودش محترمه..اما ما نباید خودمون و گول بزنیم ما به هر کسی میتونیم دروغ بگیم به غیر از خودمون..
  اینکه توی ایران با حکم صیغه رابطه یک مرد و زن و حلال و در غیر اینصورت حرام اعلام میکنند..
  همه از بدبختی و عقب افتادگی فرهنگ ماست که آزادی رو در یک صیغه و یک ارتباط جنسی به مردم تزریق کردن و مردم عوام کشور ما با این طرز فکرها سال ها خود را به عقب میبرند و نسل جوان کشورمان رو به نابودی و زوال میبرن..
  امیدوارم همه روزی به این باور برسن که رابطه جنسی فقط با خواندن یا نخواندن یک صیغه حلال و یا حرام نمیشه..

  • بااحترام خدمت آرش کبیر
   بدنبود خودتونو معرفی میفرمودید از کدام اقلیت مذهبی هستید.مامشغول یه بحث ازاد در مورد یکی ازدستورات الهی مذهب اثنی عشری اسلام هستیم که درقرآن کریم امده ,اگر چه درتمام ادیان جملاتی مشابه برای آغازپیمان زناشویی وجود داره که توسط روحانیون ودر یک مراسم رسمی وسوگند یاد کردن انجام میشه وچند کلمه به اچن رسمیت مشروعیت میبخشه.

 36. من یه چیزو فهمیدم اونم اینکه پسرا زود ازدواج کنن خیلی خیلی خوب چون از بی بندوباری درمیان
  دوم اینکه اگه ازدواج نکرد به هر دلیل موقتش بد نیست
  دلیل چون ارضای جنسی یکی از عوامل ایجاد افسردگی تو جووناس
  سوم تارف و کلاس بازی و هم بذاریم کنار اونم اینکه مرد و زن جفت شو نیاز به ارضای جنسی دارن

 37. مهرداد از مشهد 23 ساله

  فرقي نميكنه كه چي بگم اين بحثا مشكل رو حل نميكنه حقيقت اينه كه ما نصفي حيوون و نصفي انسان آفريده شديم. نيازاي ما بايد رفع بشه از طريق معقول ولي اين طريق تا چه حد ميتونه اخلاقيات رو مد نظر قرار بده و زيرپا نذاره كه همون وجه انساني و وجدان و تعهد ما به يه نفر ميتونه باشه و اينكه از نظر شرعي اگه تو موقعيتي بوديم كه نياز بود به جنس مخالف مراجعه كنيم به دليل شرايطمون فقط به وجدانمون بر ميگرده و يه تقابل شديد بين اين دوتا پيش مياره. من خودم با يه نفر بودم با همه وجودم باهش بودم وقتي تو پارك پيشش بودم ميتونستم بازير پوش تو زمستونش راه برم. نميدونم به نظرم عشق عميق انساني تو هر رابطه اي ميتونه بهترين گواه به سلامت اون رابطه باشه. اميدورام كه هر كسي بتونه به اين معرفت دست پيدا كنه تا حقيقت عمل و نيت خودش رو از اون رابطه حالا هر جور كه هست و اسمش رو ميذارين بفهمه. تنوع طلبي برچسب مناسبي واسه رد يه كار نيست بعضي وقتا شرايط واقعا اقتضا ميكنه كه عرف جامعه مدرن مخصوصا اگه اسلاميش باشه كه توش محدوديت ها زيادن تا حدي تغيير كنه. همه چي درسته اولويت اخلاقيات و تعهد به هر چيزي ولي ما هستيم كه بايد نيت درست رو داشته باشيم و تصميم درست رو از آخر بگيريم. فقط همين رو ميدونم كه هر كس بايد اول خودش و اطرافش رو خوب بشناسه تا كاملا آگاهانه عمل كنه. نه دنباله روئه يه سري مراسم و آيين كه به قول دوستمون شامل زمان نشدن بره حالا خوب يا بد. ن خيلي تند با اصل موضوع مخالفت كنه. يه درك متقابل از هر دوجنس چه زن و چه مرد لازمه كه لازمش انصاف و جاي ديگري گذاشتن خودمونه. اميدوارم خودم و هر كسي بتونه به شناخت از خودش و اونچه دور و برش ميگذره برسه . اين نظر منه. اگه سرتون رو به درد آوردم عذر ميخوام . يا حق.

 38. ((برخی هنوز در عصر حجر زندگی میکنند)) این سخن را که میشناسید؟.ازدواج موقت و ختنه دو رسم عصر حجری آنهم برای اعراب بوده

 39. سلام خدمت دوستان
  بتده 2تا سوال برام پیش اومده! البته قبل از مطرح کردنشون یه مقدمه ای بگم تا درک سوالا راحت تر بشه:
  ما 3دسته تو جامعه داریم: 1-دختر و پسزای مجرد 2- مردها و زنان متاهل 3-مردها و زنان مطلقه یا بیوه. واسه صیغه هم دو دلیل میگن: 1-برطرف شدن نیاز جنسی 2-برطرف شدن نیاز مالی زنان
  حالا سوالا:
  1- اگه قراره پسرای مجرد ( گروه یک) برن با زنای گروه سه صیغه کنند، اونوقت تکلیف دخترای مجرد و مردهای گروه سه چی میشه؟ این 2تا گروه چه جوری میخوان نیاز جنسیشونو برطرف کنند؟
  2- فرق صیغه با زنا، علاوه بر قرائت صیغه، نگه داشتن عده هستش ( که حدودا 3ماه هست و این کار یاعث کنترل شدن این عمل و جلوگیری از هرزگی میشه)، اگه پسر هزینه کل اون دوران عده رو به زن نده و کمتر بده ( 30-40 هزار تومن که یرای عده واقعا مسخره است!)، اون موقع اون زن مابقیه خرجیشو از کجا بیاره؟؟!!! اما اگه پسر اونقدر وضع مالیش خوب باشه که حاضره به خاطره یه بار دخول، هزینه زتدگیه کل دوران عده رو بده، مگه احمقه که صیغه کنه؟ (خب میره مثل آدم ازدواج مبکنه)
  استثتائات همیشه هست، ولی به صورت کلی فکر کنید و جواب بدید
  به نظر خودم یهترین راه حل اینه که مردا و زنای گروه 3 با ازدواج دائم و یا صیغه کنند. دخترا و پسرای گروه 1 هم با آسون گرفتن شرایط از طرف هردو خانواده، و ایجاد شرایط شغلی برای آقایون ( نه خانم ها! چون از نظر الان همه مخارج به گردن مرده) از طرف دولت، با هم ازدواج کنن

 40. من 10 سال ازدواج کردم از زندگیم خیلی راضیم از بابت ازدواج هم درد سر نکشیدم فکر نکنیداز بابام باغ قلهک به ارث رسیده اون موقع زیاد سخت نمیگرفتند

 41. بنام آنکه دوجنس را برای هم آفرید و سفارش کرد که خود را برای مال دنیا ازهم دریغ ندارید که فساد وتباهی زمین را فراگرفته وفرزندانتان را نابود خواهد کرد
  آنکه انسان را آفرید و شهوت را برای افزایش مهر و ابقای نسلش به او اعطا کرد، میدانست که انسان به کجا خواهد رسید که هر دو ازدواج دائم وموقت را قرار داد اما نه با این مبالغی که به اسم مهریه گرفته میشود
  آن چیزی که خدا به نام مهر قرار داد هدیه ایست (تاکید میکنم) هدیه ایست که باعث افزایش محبت میشود نه اینکه بندی شود به پای انسان که زنان بی سرپرست شوند و تکیه گاه و مردان بی همدم و مونس
  شما هم اگر قصد خیر دارید زنان و مردان را به همزیستی هم تشویق کنید نه فقط همخوابی هم، حتی اگر موقت آن باشه، چه که همخوابی زیر مجموعه همزیستی است
  با امید به اینکه در آینده روزی را شاهد باشیم که همخوابی مشروع ستایش شود وحرام آن تقبیح، نه اینکه زنا کاران با افتخار از عملکرد خود بگویند و ازدواج موقتیها با وحشت از انگشت نما شدن حتی به آن فکر هم نکنند
  و ای کاش روزی رسد که مهریه باعث محبت شود، تا جوانان به جای همنشینش با شیطان مونس و همدمی از نوع خود انتخاب کنند

 42. چرا زنان ازدواج موقت قبول نمی کنه ولی رابطه نامشروع مثل آب خوردن قبول داره.
  اگر بگیم زنان بیوه اصلا رابطه نداره که دورغه پس 6 میلیون زن بیوه چکار می کنه

 43. واقعا که خجالت آوره،آقایونی که میگن به خاطر هزینه های بالای ازدواج دایم نمیتونن اینکارو انجام بدن،مگه مجبورن برن از خانواده های مرفع و پولدار جامعه ازدواج کنن،خیلی از خانواده ها هستن که توقع کمی دارن و فقط انتظارشون از پسر صداقت و نجابته حتی اگه طرف چیزی نداشته باشه،هیچکی تا حالا از گرسنگی نمرده والا،برین طرز فکرتونو درست کنین، واقعا حتی اسم ازدواج موقت هم واسه خانومهای ایرانی دردآوره

  • خانم محترم…لطفاازجنس خودتون طرفداری نکنید..13سال پیش با یه دختراز خانواده متوسط مثل خودم ازدواج کردم..قبل ازازدواج میگفت منو تو نداریم..من پابه پات تو زندگی همراهتم..لیسانس داشت من دیپلم بودم گفت انسانیتت وسالم بودنت مهمه.گفت من مثل سپر جلوتم ومثل کوه پشت سرت!!!بعدازازدواج افکار فمنیستی مسخرش شروع شد!زن با مرد برابره ..ولی وقتی صحبت کار کردن میشد میگفت من وظیفه ندارم کار کنم یادر مخارج سهیم باشم!تو کارای خونه کمکش می کردم…به جای تشکر می گفت زن وظیفه نداره کار خونه انجام بده وطبق قانون اسلام میتونه حتی برای انجامش مزددریافت کنه!اطبق نظر ایشون وظیفه زن خوردن وخوابیدن وصحبت با تلفن وچت کردن ودیدن تلویزیونه!!!!درآخر هم مچشو با کنترل تلفناش ورفت و آمدش گرفتم…ومعلوم شد دوست پسرم داره!!!!!ولی متاسفانه چون ازش یه دختر10ساله داشتم نشد اون مجازاتی رو که حقشه به سرش بیارم!!وجالبتر از همه قیافه حق به جانب پدروماذرمثلامومنش بود!!پس خواهشن اینقدر گفته های جنس خودتونو..قبل ازازدواج جدی نگیرید..شک نداشته باشید که70درصدش دروغه.چون دخترا بخصوص الان فقط به ازدواج ورفتن از خونه پدری فکر میکنندوحتی طلاق گرفتن بعدشم براشون مهم نیست.چون تازه مجرد وآزاد وبی قید وبند میشن!!!البته اکثریتشون

   • درجواب خانوم
    من ازخانواده مرفهم
    ولى خانوادم براى ازدواج خواهرم اصلا ب دامادمون سخت نگرفتن
    اتفاقاکسى ک توخونه باباش مرفهه دل سیره
    تجربه عروس مرفه وعروس ندارهم داشتیم
    عروسمون ک مرفه بودچشمودلش مثه خواهرم
    سیربود
    ولى اون عروس ندارمون اصلا زن زندگى نیس چون تازه داره عقده هاشو بیرون میریزه

 44. هر جور به صیعه نگاه کردم یک جور بی عقلی را پشت بودن صیغه میبینم که خودش پشت اسلام و خدا پنهان کرده و بعضی آدمها میان عقل شون نمیبینن ولی مراجع تتقلید میبینن واز دید اونها از صیغه دفاع میکنن

 45. سلام من ازدواج کردم دوسال زندگی کردیم100میلیون باختم اخرش چی شد زنها فقط دنبال مهریه اند مجردی صفای دیگه داره ازاد راحت اما بهتره قانون که درباره زنها اجرا میشه تغیر بدیدچون تو دادگاه همش بنفع زن قانونتون یعنی مرد فقط نوکره که بول دربیاره

 46. تو این مملکت بخوایم یه مقاله یا مطلب علمی سرچ کنیم به هیچ جا راه نداریم خدا شناسی ،تو این راه قدم بردار البته عزیزم توش پول نیست به درد شما نمیخوره همین مشکل مملکت ما زن ها و مردهای صیغه ای بودن که تو برای رضای خدا براشون سفره انداختی و پول میگیری از خدا بترس از خدا بترس مردم اگه یه زره عذاب وجدان داشتن و اسمش رو میزاشتن خیانت الان تو دیگه خیالشونم راحت کردی واسه مومن و غیر مومن جواز دادی خدا اون بالاس بترس

  • چن تا مقاله در مورد مسائل جنسی داریم؟
   آیا کتابی با موضوع پوزیشن های جنسی به همراه عکس نقاشی شده برای زوجین وجود داره؟
   آیا پدر خانواده برای توضیح این مسائل به پسر ۱۶-۱۷ سالش وقت میذاره یا اینکه ترشرویی میکنه؟

 47. همه آدمند اما فقط بعضی‌‌ها انسانند…
  در حقیقت این جمله معروف از فلاسفه, متفکرین, و اندیشمندان عالم به چه معناست؟!…
  آدم کسی‌ است که دم دارد و نفس میکشد، اما انسان کسی‌ است که انس دارد و عشق می ورزد،
  ما کدامیک هستیم؟!

 48. سلام.بنظر من خیلی بیشتر از اینها بایدبه صیغه اهمیت داده بشه وحتی باید فرا گیرش کرد.عملی هست که باعث میشه زندگی همه آدما آروم تر دنبال بشه.حتمآ میپرسی چرا؟ چون نیاز جنسی سومین نیاز بنیادی و اصلی ما انسانها بعد از آب و غذاست.از خودم نمیگم حتی تو قرآن هم اومده……… اگه این نیاز به درستی ارضا نشه انسان به خیلی کارای خلافی دست میزنه که شایسته نیست. باورکنید خداهم با این مسایلی که هست اینجور راضی تره……..

 49. صیغه فرقی باز زنانداره .بدبختی ازجایی شروع میشه که براش توجیه پیداکنی.من درتمام این سالها هرگز باهیچ پسری دوست نشدم بااینکه خودم یه ایرانی وطن پرستم معتقدم مرد ایرانی به در زندگی نمیخوره وقصد دارم بایه غیر ایرانی ازدواج کنم.مرد ایرانی فقط دنبال شهوت خودشه .از خانمها میخوام در ذهن خودشون از مرد ایرانی یه بت نسازن .الان دنیای امروز دنیای فضای مجازیه خیلی راحت میتونن با یه غیر ایرانی آشنا بشن .مرد غیرایرانی هیچ وقت تقاضای کارت شار ژ نمیکنه!!نمیخواد خصوصی ترین عکساتو داشته باشه که بعدا دستکاری کنه واخازی کنه ازت !!مردغیر ایرانی یا باهات هست یا نیست واسه خودش حد ومرزی داره .مرد غیر ایرانی اسید پاشی نمیکنه و باقیه قضایا.واقعا الان با جامعه ای سروکارداریم که ۹۹درصد مردهاش حشری هستن .بادیدن یه مجسمه زن هم تحریک میشن چه برسه به ادم زنده.اینقدر قبیح هستن که میان راحت شماره میدن ما صیغه میخوایم داریم منفجر میشیم.کلا از ماگفتن بود زندگی بامرد ایرانی تماما یه کابوس هولناک هستش.

 50. من خودم ۳۰سالمه لیسانسم خدمتم تموم کردم اما کاری مناسب پیدانکردم حتی توپیک موتوری هم کارکردم اما خانواده ها نفسشون ازجای گرم درمیاد وخانواده هم پاپیش گذاشتن واسه خواستگاری اما خانواده های دختر خیلی متوقعن عوض درک شرایط جامعه وبیکاری جوانا بمنی که بایدبادید محترمانه نگریسته بشه که باوجود عدم وجودکاری درشان خود
  بازهم دنبال یه لقمه نون حلال هستم سختگیری کرده وکاردر پیک موتوری رو تو سرمون میزنن یکی به این جماعت بگه ازدیوارمردم بالا رفتن نیس ک ننگ باشه همین چیزا باعث بروز مشکل سرراه جوانا واسه ازدواج دایم میشه جوانام ناچار به بی بندوباری و دربهترین شرایط به صیغه رو میارن دولت هم که ککش نمی گزه الحمدلله که یه بسترمناسب واسه اشتغال وحمایت جوانها بعمل بیاره وازطرفی مراکز سازماندهی شده واسه امرازدواج موقت راه اندازی نمیکنن که کاملا تحت نظارت باشه و فقط زنهای بیوه ومطلقه و مردان مجرد رو به ازدواج موقت هم دربیارن که هم بودجه ای ازین راه به دولت برسه و هم فساد به حداقل برسه و ازطرفی جلوی دلال بازی و افراد سودجو گرفته شه بنظر من هرکسی ازسرناچاری آلوده گناه بشه گناهش تنها متوجه خودش نیس بلکه بیشتر گردن اون افراد ومسولانی هست که شرایط ازدواج رو هرروز بیش ازپیش پیچیده تر وسخت تر میکنن.

  • عزیزان من مشکلات در این زمینه زیاده تو ایران همه چیز رو بسته نگاه داشتن و تو اروپا و امریکا باز ,به نظر من نه این خوبه نه اون.ولی یه حد وسطی لازمه.متاسفانه سیستم آموزشی ما ضعیفه خیلی از این بی ناموس بازیها به خاطر عدم داشتن اطلاعات مناسبه . آموزش ندیدن دخترها و پسرها در رابطه با این موضوع باعث شده که اطلاق تو جامعه زیاد بشه.خیلی از خانمها برای اینکه شوهرشو رو عزیزت نکن یا تلافی کارانشون رو دربیارین از سرویس دادن به شوهرشون غافل میشن که این اولین اشتباهه حالا یه مرد تشنه چطوری باید خودشو ارضا کنه همین میشه که اینجوری میشه و خیلی مواردی ………

 51. خانمی که معتقدی باید از خانواده های متوسط زن گرفت.همین خانمهای قشر متوسط هم توقعاتشون از سطح بالاها بیشتره. تا وقتی که پای این مهریه در کاره هیچ جوون ایرانی جرات ازدواج نداره.چون این مهریه یک راه و روش کلاه برداریه برای خانمها.کسی که ازدواج می کنه هر لحظه باید به خاطر مهزیه خانمش بدنش بلرزه که مبادا خانم مهریشون را بزارند به اجرا. حتما به دادگاه های خانواده مراجعه کنید و ببینید که خانمهایی که قبل از ازدواج صحبت از سازش می کردند چطور بعد از ازدواج حرف از عندالمطالبه بودن مهریشون میزنند.
  به نظر من با شرایط کنونی که در ایران هست ازدواج موقت و صیغه هم کار عقلانی نیست.چون تعداد خانمهایی که حاضرند صیغه بشند خیلی کمه و معمولا یک زن مطلقه یا بیوه ی ابرودار حاضر نمیشه که دست به چنین کاری بزنه. من به شما اطمینان میدم که اکثر این خانمها با صدها نفر رابطه دارند و در نتیجه به احتمال زیاد بیماریهای جنسی دارند. پس دوستان سلامت و ابروی خودتون را به خطر نیندازید و بعدا پشیمانی سودی براتون نداره. این کار در ایران نه قانونیه و نه حرام. اینجا مثل اروپا نییست که این مدل زنها کارت بهداشت داشته باشند.

  پس به فکر ازدواج دائم باشید.صیغه برابر است با بیماریهای جسمی جنسی و روانی.

  افرادی مثل من هم که موقعیتشو ندارند هم الکی ابروی خودتون و خانوادتون را به خطر نندازید چون قابل جبران نیست. زندگی دو روزه که نصف بیشترش با تحصیل و سربازی میگذره و بقیش هم با کار و حسرت یک زندگی مشترک میگذره و تموم میشه . ولی حداقل اینطوری هزاران استرس را از خودتون دور می کنید.

 52. مطمئن باشین اکثر زنها با صیفه مخالفن و اکثرا زنهایی که آبرو براشون مهم نیست صیغه میشن. شمایی که میری ساعتی صیغه میکنی مطمئنی اون سالمه و بیماری نداره . پس ای پسر مجرد وقتی یه کاری انجام میدی مواظب آبروی خانوادتم باش.

 53. سلام
  ببخشید چجوری میتوتم تو سایت ثبت نام کنم؟
  یا عضو گروه بشم

 54. اسمانیهای عزیز و مدیر ان موفق باشید

 55. افغانستان کم کم ایران و میگیره و این از قدیم رسم بود اول زنها رو به تسخیر خودشون درمیارند بعد که زیاد شدند کشوری و به راحتی و به نام اسلام صاحب میشند امار زادو ولد افغانها بسیار زیاد هست و این سیاست انها هست که تعدادشونو در کشوری زیاد کنند اما زنان و دختران ساده ما تا سنشون میره بالا اسیر افغانها میشند و دولت هم راحت با این بیان که انها مسلمان هستند راهشون میده کم کم قومیت ایرانی به افغانی تبدیل میشه و دلسوزی های شما عزیزان ببینید چه نتیجه ای میده در ایران ما نژاد پرست نیستیم اما میخوایم هرکس تو کشور خودش زندگی کنه راحت و بی ترس و استرس های روانی که به ما مردم وارد میکنند

  • ایران به اونها که شناسنامه نمی دن پس هرچه زیاد بشن به نفع ایران است زیرا بیشتر باید مالیات سالانه به دولت ایران می دن

 56. پسر مجرد کلش پره اون بدبخت چه میدونه طرفش مریضه یانه اصلا به این چیزا فکر نمیکنه بعدکلی مخ زدن و قربون صدقه رفتن اومده هیچ موقع این فرصتو از دست نمیده این دخترا هستن که باید اگه خبری هست باید خبر بدن

 57. سلام چطوری باید عضوشم

 58. با سلام خدمت همه دوستان محترم، آقایان و خانم های عزیز
  تنها راه رفع نیازهای جنسی و روحی و کسب آرامش داشتن یک رابطه قانونی و همراه با عشق و تعهد است( ازدواج)
  پس آی دخترخانم ها اگر به فکر یه زندگی خوب هستید توقعات مادی تونو بیارید پایین و آی آقا پسرها شما هم با توکل به خدا پاکی پیشه کنید و به پیدا کردن شغل امیدوار باشین و به دختر مورد نظرتون اطمینان بدین که قدر اعتمادش رو خواهید دونست و خوشبختش میکنید.
  الا بذکرالله تطمئن القلوب

 59. سلام مونا خانوم.
  شما فرمودید که زنان جامعه ما پاک دامنن!!!کو؟کجان؟دیدید سلام ماروهم ابلاغ کنید.امروز اگه زنان ودخترای ما فرهنگ غرب رو به خودشون تحمیل نمیکردن شایدحرف شما درست بود اما با این حال هیچ امیدی به آینده فرهنگ ما نیست چراکه زنان الگوی فرزندان هستند.

 60. دوستان گلم.
  خواهران و برادران عزیز
  سلام.
  عرض شود ک انشالله خدا آخر و عاقبت همه ماهارو ختم بخیر و ختم بشهادت بکنه.
  در مورد این مسئله …صیغه…..
  عرض شود که اگه مرد متأهل باشه و دنبال صیغه باشه پس مطمئن باشین ک دنبال هوا و هوس خودشه و این حرفا ک من دلم سوخت و صرفا جهت کمک مالی و … همش کشکه..
  اما اگه مرد یا جوونی مجرد باشه و طرف یا همون خانوم محترم هم آشنا و واقعا مستحق باشه و بالاخره شرتیط جور باشه و مرد فقط دنبال ارضا شدنش نباشه مانعی نیست.
  ولی در کل بنظر من آدم ازدواج دائم انجام بده و سرش توو لاک خودش باشه هیچوقت زندگیش ب مشکل نخواهد خورد.مردان متاهل رو میشناسم ک واسه رضای خدا زنی رو صیغه کردن ک متاسفانه منجر ب از هم پاشیده شدن زندگیشون شد.
  خلاصه امیدوارم خدا راه درست رو بهمون نشون بده و ما رو در جهت این راه درست قرار بده و آنی و کمتر از آنی مارو به خودمون وا مگذاره..

 61. با سلام
  ب نظر من اگر دولت و مجلس به فکر طراحی و اجرای برنامه ای بنام ازدواج اسان از همه لحاظ از مقدمات ازدواج در مدارس تا تهیه مسکن و اسباب زندگی که درامد یکماه نفت هم نمیشه برای جوانان تدبیر کنند تمام این مشکلات و این معظلات قطعا حل خواهد شد

 62. سلام آقا پارساا چیزی که شما گفتی در مورد مهاجران افغان اشتباهه و ربطی به صیغه نداره ودر ظمن خواهر خودم آمریکاست و۴ تا بچم داره خوب ما هر روزم مرگ بر آمریکا میگیم بعدشم اونا الان بعد ۸ سال دیگه مهاجر نیستن و شهروند امریکا محسوب میشن در حالی که خیلی از همین افغانها بعد ۳۰ سال تو کشور خودمون هیچ حق شهروندی ندارن چطور همچین ادعای احمقانه ای میکنی

 63. خدا‌چرا‌ما‌انسانها‌را‌تواین‌دنیای‌کوفتی‌افرید‌نمیدونم‌افرید‌بدبختی‌وفلاکت‌بنده‌اش‌ببینه‌بنده‌ای‌که‌هم‌تواین‌دنیا‌باید‌‌عذاب‌بکشه‌‌هم‌تواون‌دنیا‌خسردنیا‌واخرت‌بشه‌ملایک‌به‌خدا‌گفتند‌شما‌تجربه‌انها‌را‌دارید‌من‌حالم‌ازدنیا‌به‌هم‌میخوره‌موندم‌فلسفه‌افریننده‌شاید‌خداوند‌از‌خون‌وخونریزی‌‌فساد‌ودرگیری‌‌وناعدالتی‌بنده‌وعذاب‌کشیدنش‌در‌نیا‌واخرت‌خوشش‌میاد‌چکار‌کنم‌حالم‌از‌همه‌چی‌به‌هم‌میخوره‌میگم‌الهی‌ربی‌من‌لی‌غیرک‌خدایا‌جز‌تو‌کسی‌را‌ندارم‌واسله‌کشف‌‌ضرر‌ی‌کجاست‌گوش‌شنوای‌خداوند‌به‌اقا‌امام‌زمان‌میگم‌‌هل‌من‌ناصر‌ینصرونی‌او‌هم‌جواب‌نمیدهد‌سعید‌موجود‌فرازمینی‌مانده‌در‌حکمت‌خداوند‌حضرت‌علی‌چاه‌براای‌گریه‌وفریاد‌داشت‌ان‌هم‌نداریم‌خداوندا‌اگه‌خدایی‌خدای‌بودنتو‌به‌من‌نشون‌بده

  • سلام به همه
   صیغه یک چیز شرعیه پسر ها از موقع بلوغ تا ازدواجشون تحت فشار جنسی قرار دارند
   ولی دختر خانم ها چون نیاز دومشون نیاز جنسیه کمتر زیر این فشار قرار دارند
   برای این نیاز سه راه وجود داره :
   ۱)سرکوب این نیاز : این راه باعث بیماری های روحی و روانی میشود و اغلب افراد قادر یه این کار نیستند
   ۲)خود ارضایی: یکی از بدتری راه ها است که علاوه بر امراض روحی به شدت عوارض جسمی دارد
   ۳)زنا:
   ۴)لواط:
   ۶)ازدواج دائم: بهترین راه ازدواج می باشد اما با وجود مشکلات اجتماعی واقتصادی امروزه سن ازدواج بالا رفته
   پس دین اسلام که به عنوان کامل ترین دین چه راه حلی برای این موضوع مطرح کرده است

   ۷)ازدواج موقت: راه حل پیشنهادی ازدواج موقت است اما متاسفانه اغلب افراد با این موضوع مخالف اند
   شیطان بر اثر کم اطلاعی ما این موضوع را در نظر ما کاملا زشت جلوه داده
   اما باید بدانید اینکه امروز جامعه به فساد گرفتار شده به همین دلیل است چون اقا پسر های محترم
   قادر به تحمل این فشار نیستند به دنبال زنا لواط وخود ارضایی می روند وچون اینها از گناهان بزرگ
   است باعث دوری از خداوند میشوند و بدنبال ان… گناهان بزرگتر و بزرگتر

 64. سلام / رابطه جنسی حتی دست دادن چه قبل ازدواج چه بعد ازدواج خیانت به همسر هست. ادم به جونش {همسرش{ خیانت نمیکنه . در دوران تنهایی حتما ذهنتون و فکرتون از رابطه جنسی خالی و ایمن کنید . اگر حجاب چشم و گوش را شکستید و قلبتان گرفتار شد یجوری با استمنا و ورزش سخت و کارای دگه یا گشت و گزار با افراد با ایمان تر از خودتون پر کنید . تا زمان ازدواج ایشالله دستتون به خیانت الوده نشه. فقط زمانی مجبور به خیانت شو که جون یکی یا زندگی یکی را نجات بدی اونم ۱در ۱۰۰۰۰۰۰۰ بار پیش میاد . یا علی

 65. دوست عزیز که درمورد افغانی های مقیم ایران نظر مسخره ای دادی کوش کن آدم عاقل این بیچاره ها این همه سال دارند کار های طاقت فرسا انجام میدند کار هایی که هیچ کدوم از ما ایرانی ها نزدیک اون هم نمیشیم و هر روز هم داریم به این قشر ضعیف توهین میکنیم بخدا این ها برکت ایران هستند فک نکنید که این ها روزی شمارو میخورند کجا رفت ایمان سابق ما ایرانی ها

 66. ۲۸ سالمه.خدمت رفتم.فوق لیسانس گرفتم.الان بیکارم.هیچ پس اندازی هم ندارم.
  تا همین لحظه، در مورد ازدواج، پدر و مادرم حتی یک بار هم با من صحبت نکردن. البته دروغ نگم مادرم یه بار گفت: پولاتو جمع کن که ماشین و خونه تهیه کنی و سرویس طلا بخری.فقط همین.
  هر روز نا امیدتر میشم. اعصابم ضعیفتر از قبل شده. درصد خشونتم داره روز به روز بالاتر می ره، حتی آمادگی دارم نزدیکانم رو کتک بزنم.وضع گوارشم تعریفی نداره.
  همه اینا رو گفتم
  امــــــا
  با صیغه کردن و خودارضایی کامـــــــلا مخالـــــــــفم.
  البــــتــــــه به نظر کسایی که صیغه رو قبول دارن احترام میزارم.

 67. ما سنی ها صیغه رو قبول نداریم و از نظر ما با زنا هیچ فرقی ندارد اخه یکی بیاد به من بگه واقعا فرقش با زنا چیه؟؟؟ حدیث صحیح هم داره که پیامبر گوشت الاغ و متعه را با هم در یک روز حرام کرد
  این بی احترامی به خانما هستش واقعا
  تازه زن یائسه که عده نیگه نمیدارد خوب هر روز میتونه با ده نفر بخوابه م ن ط قی باشین همین

  • آخرمابه کدوم اون حدیثها عمل کنیم اقوال مختلف از حرمت متعه می گه که هیچ کدومشون بدرد دلیل حرمت نمی خورد در یک کتاب گفته در فلان جا حرام شده در کتاب دیگر گفته در جای دیگر حرام شده ما قول کدوموباورکنیم پس همون حلیت برامون خوب است وحرمت معلوم نیست

 68. عیسی اسفندیاری

  از نظر ما اهل سنت والجماعت حرام است وفرق با زناح اصلا ندارد باید عاقل باشیم وگول هیچ شیادی را نخوریم کانون خانواده را برباد نکنیم شماعاقلانه بشینید فکر کنید وکاری به هیچ کسی نداشته باشیم اگر دوست داریم تا چهارتازن ازاد هستیم بگیریم صیغه اصلا مثل اروپایی میشود هیچ فرقی با روسپی گری ندارد .لطف کنید ملت را گول نزنید روز یوم الحساب همه باید پاسخ گو باسیم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*