آخرین خبرها
تعداد بازدید : 3,276

واکنش روحانی به برخوردهای اخیر گشت ارشاد

از سه هفته پیش نیروی انتظامی در برخی میادین و مراکز خرید و مشخصا برج میلاد، برخورد با بدپوششی و بدحجابی را شروع کرده است. هرچند که سوابق نشان می دهد برخورد با بدپوششی معمولا در ابتدای فصل گرم شروع می شد.

واکنش روحانی به برخوردهای اخیر گشت ارشاد

فرماندهان ناجا البته همیشه گفته اند گشت های امنیت اخلاقی هیچ وقت تعطیل نمی شوند. اما حضور پررنگ آنها در ماه آخر تابستان امسال بیشتر به چشم امده است.

امروز اما رییس جمهور در جلسه هیات دولت به این برخوردها واکنش نشان داد. او که در دوره انتخابات ریاست جمهوری گفته بود: “من به کمک پلیس کاری خواهم کرد که امنیت واقعی باشد و دختران ما در خیابان احساس امنیت کنند و نخواهم گذاشت مأموری بی‌نام و نشان از کسی سئوال کند. دختران خود حافظ حجاب و عفاف هستند”. اکنون از نیروی انتظامی خواسته است با رویکرد اخلاقی و به دور از افراط و تفریط این موضوع را پیگیری کند.

آنطور که پایگاه اطلاع رسانی دولت از این جلسه گزارش کرده است، در این جلسه حجت الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهور با تاکید بر حساسیت موضوع اخلاقی، اجتماعی عفاف و حجاب و لزوم اهتمام به آن، از همه مردم اخلاق مدار و به ویژه جوانان رشید و فهیم کشور دعوت کرد با رعایت این دستور دینی، هنجارهای مورد قبول اکثریت جامعه را محترم بشمارند.

رئیس جمهور همچنین از نیروی انتظامی خواست در برخورد با این موضوع، اجرای قانون را با رویکرد اخلاقی و با رعایت کرامت انسانی و به دور از هر گونه افراط و تفریط پیگیری کند و به وزیر کشور نیز ماموریت داد تا موضوع را در شورای اجتماعی کشور مطرح کند.

همچنین روحانی به کمیسیون فرهنگی هیئت دولت دستور داد تا موضوع اخلاقی، اجتماعی عفاف و حجاب را بررسی و نتیجه را به هیئت وزیران و شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کند./خبر آنلاين

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۴ نظر

  1. عمرا گشت ارشاد جمع بشه . مگه تو خواب ببینیم.
    ولی ای کاش شعورشون بالا بره و فقط بد حجابا رو بگیرن.

  2. اونا همه رو میگیرن چون واسشون حجاب تعریفی نداره .از هر شخص با هرتیپی خوششون نیاد بهشون گیر میدن

  3. واقعا كه ما چقدر بدبختيم كه حتي پوششمونم دست خودمون نيست ..

  4. اي بابا اينم از آقاي روحاني.جناب روحاني مملكت ما گشت ارشاد نميخاد .جوو ناي ما توجه ،عشق ،محبت ازجانب مسويلين را آرزو دارند .وگرنه با اين كارا فقط بي اعتماديهارو زياد ميكنيد.هيچكسم اينجوري اصلاح نشده و قرار نيست بشه اينو تاريخ ثابت ميكننه.كه زور وارعاب هيچ وقت ابزار خوبي نبوده.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*