آخرین خبرها
تعداد بازدید : 6,479

نورپردازی تکان دهنده منزل!

نو و نورپردازی هویت تازه ای به فضا می بخشد. برای اینکه نورپردازی خوبی داشته باشیم، به لوستر و چراغ های مناسب نیاز داریم. بنابراین، باید هنگام خرید لامپ، لوستر، آباژور و لوسترهای دیواری نهایت دقت را به خرج دهیم و گزینه های درست و مناسب خریداری کنیم.

نور به خانه روشنایی می دهد

نورپردازی خانه, اصول نورپردازی در خانه
لوستر، آباژور و چراغ زینت بخش هر خانه ای هستند. این وسایل خانه را باید همچون جواهر تصور کرد. این منابع نوری نظر بیننده را به خود جلب می کنند. به همین دلیل، باید در انتخاب شکل، طرح، رنگ و اندازه آنها توجه زیادی به خرج دهید و انتخاب مناسبی داشته باشید.

چلچراغ

نورپردازی خانه, اصول نورپردازی در خانه
لوستر یکی از عناصر تزئین اتاق های مختلف خانه است. وقتی لوستری زیبا و متناسب با طراحی و دکوراسیون خانه انتخاب می کنید، به محض ورود به هر اتاق نخستین چیزی که به چشم می آید لوستر است. لوستر چلچراغی یکی از انتخاب های خوب برای نشیمن و پذیرایی است. این نوع لوستر می تواند کریستالی یا ترکیبی از چوب و فلز باشد. جنس و طرح آن به سلیقه و البته دکور خانه بستگی دارد.

آویز

نورپردازی خانه, اصول نورپردازی در خانه
آویز، لوسترهای کوچک تری هستند و همان طور که از نامشان پیدا است طول زیادی دارند. این آویزها را می توان به تنهایی با همراه با چند آویز دیگر به سقف نصب کرد. برای اتاق های کوچک خوب است فقط یکی از آنها را نصب کنید. اما مثلا برای بالای جزیره یا کانتر آشپزخانه، می توانید سه آویز زیبا و یک شکل را به یک قد یا کوتاه و بلند نصب کنید.

چراغ های سقفی

نورپردازی خانه, اصول نورپردازی در خانه
در اتاق هایی همچون آشپزخانه یا نشیمن یا راهروهای خانه می توانید از چراغ هایی که به سقف نصب می شوند، استفاده کنید. این چراغ ها در شکل و طرح های متنوعی در بازار موجود هستند. البته باید بدانید این نوع لوسترها بسیار کمتر از چلچراغ ها جلب توجه می کنند.

لوستر دیواری

نورپردازی خانه, اصول نورپردازی در خانه
از این لوسترها می توان در مکان هایی همچون آینه حمام یا دستشویی یا جلوه دادن به قاب عکس یا آثار هنری استفاده کرد. لوسترهای دیواری بیشتر جنبه تزئینی دارند تا نوردهی.

آباژورهای زمینی یا رومیزی

نورپردازی خانه, اصول نورپردازی در خانه
آباژور، رایج ترین وسیله نورپردازی خانه است که برای زیبایی و دکور فضاهای مختلف از آن استفاده می شود. آباژورها پایه های بلند یا کوتاه دارند و می توان آنها را روی زمین یا میز قرار داد. با کمک آباژور می توانید جلوه نوری خاصی به فضاهای نشیمن یا پذیرایی ببخشید. حتی برای اتاق خواب نیز بسیار کاربرد دارند.

انتخاب لامپ مناسب

نورپردازی خانه, اصول نورپردازی در خانه
خود لامپی که برای لوستر، آباژور یا … انتخاب می کنید نیز بسیار مهم است. بهتر است از ترکیب نورهای زرد و سفید در خانه استفاده کنید. در ضمن، لامپ نو نور بیشتری هم دارد.

هالوژن های توکار

نورپردازی خانه, اصول نورپردازی در خانه
یکی از انواع نورهای تزئینی در خانه، هالوژن هایی است که در سقف، آرک آشپزخانه یا دیوارها کار می شوند. با کمک این هالوژن ها می توان نورپردازی زیبایی در فضا ایجاد کرد. به طور مثال، می توان لوستر را خاموش و هالوژن ها و آباژورها را روشن کرد تا فضایی رمانتیک ایجاد شود.

نورپردازی به روش سنتی

نورپردازی خانه, اصول نورپردازی در خانه
اگر خانه شما دکور قدیمی دارد، نورپردازی آن نیز باید سبک قدیمی و کلاسیک داشته باشد. به طور مثال، دیوارکوب های برنجی یا برنزی، لوسترها و چلچراغ هایی از جنس برنز و طراحی کلاسیک انتخاب کنید.

لوسترهای مدرن

نورپردازی خانه, اصول نورپردازی در خانه
در خانه هایی که دکوراسیون مدرن دارند، باید لوستر مدرنی نیز انتخاب کنید. لوسترهای مدرن اصولا شکل ساده و جزئیات کم دارند. این لوسترها از جنس استیل، کروم و شیشه تهیه می شوند.

مناسب طراحی میانه

نورپردازی خانه, اصول نورپردازی در خانه
طراحی میانه در واقع نوعی طراحی میان طراحی مدرن و کلاسیک است. این نوع طراحی امروزه طرفداران بسیار در دنیا دارد. برای این دکور باید از لوسترهای مناسبی هم استفاده کرد:لوستری که از مواد ساده همچون آهن چکش کاری شده، ساخته شده اند و تزئینات زیادی هم دارند.

نور اتاق کار

نورپردازی خانه, اصول نورپردازی در خانه
آشپزخانه یکی از مهم ترین اتاق های خانه برای نورپردازی است. باید لوسترهای مناسب برای این اتاق را انتخاب کنید. اصولا آویزهایی که بالای کانتر یا جزیره قرار می گیرند گزینه های مناسبی هستند.

روشنایی اتاق خواب

نورپردازی خانه, اصول نورپردازی در خانه
بسیاری از ما برای اتاق خواب لوسترهای ساده یا آویز در نظر می گیریم. اما خوب است از لوسترهای بزرگ و چلچراغی برای اتاق های بزرگ استفاده کنیم. برای مطالعه یا خواب می توانید از نور آباژور روی میز یا روشنایی های دیواری بهره بگیرید.

لوستر حمام

نورپردازی خانه, اصول نورپردازی در خانه
احتمالا با خود می گویید چه کسی برای حمام لوستر می خرد؟ اما به تازگی چلچراغ های زیبایی برای حمام طراحی و عرضه شده اند که هویت جالبی به این فضا می بخشند. با کمک این چلچراغ ها می توانید حمام را به شکل مدرنی تزئین کنید.

لوستر دیواری روشویی

نورپردازی خانه, اصول نورپردازی در خانه
قسمت روشویی دستشویی نیز مکانی است که لازم است نورپردازی خوبی داشته باشد. به طور مثال، می توانید از در کنار یا بالای آینه این اتاق از لوسترهای دیواری استفاده کنید.

یافتن اندازه و فاصله مناسب

نورپردازی خانه, اصول نورپردازی در خانه
در نورپردازی خانه، توجه به اندازه و فاصله لوستر از زمین نیز بسیار مهم است به همین دلیل بد نیست اندازه های زیر را در نظر داشته باشید:

 فاصله لوستر از سقف سه متری باید حدود 68.5 تا 76 سانتی متر بالاتر از میز ناهارخوری باشد. برای سقف های بلندتر باید حدود 7.5 سانتی متر برای هر 30 سانتی متر در نظر بگیرید.

• لوستری انتخاب کنید که بزرگ تر از عرض میز منهای 30.5 سانتی متر نباشد.

 آویزها را در فاصله 89 تا 102 سانتی متری از بالای سطح کانتر آشپزخانه نصب کنید.

انتخاب آباژور مناسب

نورپردازی خانه, اصول نورپردازی در خانه
با یک حساب سرانگشتی، باید توجه داشته باشید که قاعده آباژور باید حدود 20 سانتی متر عریض تر و دوسوم بلندتر از از قاعده پایه آباژور باشد.

منبع : bartarinha.ir

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۱۵ نظر

 1. خیلی عالی بودبه این تصاویرعلاقه دارم

 2. اگه اینا خونه ان جایی ک ما زندگی میکنیم اسمش چیه!!!؟؟؟؟

 3. مهم نيست خونه آدم كجا باشه چندمتر باشه مهم اينه كه آرامش داشته باشى من اينارو تجربه كردم فقط يه زندگيه آروم همين

 4. من که نه داشتن خونه رو تجربه کردم نه داشتن آرامش نه داشتن لوستر خیلی دلم از زندگی و دنیا گرفته خسته شدم
  برام دعا کنید

 5. الهى قربونت برم دلتنگ جان من هر شب برات دعا مى كنم انشاالله هر چى مى خواى خدا بهت بده فقط صبر داشته باش اينا همه امتحان خداست ايشاالله كه از اين امتحان سر بلند بيرون بياى من شعار نميدم ٢٢ سال از خدا عمر گرفتم وتو اين چندسال فهميدم خدا كسايو كه زياد دوست داره زياد امتحان مى كنه بازم جاى شكرش باقيه كه خدا داره مى بينت ما خونمون شمال تهران ٤٠٠ متره اما اصلا خوش نيستيم كاش هيچى نداشتيم اما…
  من هميشه به يادتم و برات دعا مى كنم ايشاالله مشكلت حل بشه و توام بتونى داشتن خونه و آرامشو تجربه كنى …

  • دلتنگ جان حق با یلدا خانمه!صبور باش و به خدا توکل کن!انشاالله همه چیز به خواست خودش درست میشه!
   یلدا جان درکت می کنم!امیدوارم یه روز آرامش و محبت و خوشی به خونتون برگرده!ناراحت نباش!

 6. مرسى آيدا جانم…
  انشاالله توام هر آرزويى دارى برآورده بشه عزيزم
  ايشاالله هميشه سالم و خندون باشى…

 7. . دائم شکر گذار باشیم …

  . شاید بدترین لحظات زندگی ما ,

  . برای کسانی آرزو باشد .

 8. عزیزم شما جات گرمه…
  نمیدونم شاید تو راست می گی…
  اما پول بدونه آرامش و سلامتی و… هیچ ارزشی نداره من یه دایی دارم خونشون تو یکی از شهرستاناست هیچی ندارن اما خیلی خوش هستن من اکثر سال پیش اونا هستم …
  تو راست می گی همه دوستام می گن من بد جنسم اگه ناله کنم اما هیچ کس از دل اون یکی خبر نداره همه درست مثل پدر مادر من فکر می کنن همه چیز پوله اما حقیقت زندگی این نیست برای من که اینطوریه

  • موافقم!منم مثل شما هستم!تا گله ای می کنم همه فکر میکنند ناشکری می کنم اما واقعا همه چیز پول نیست.دل خوش و آرامش خیلی مهمتره!همه فکر میکنند چون پول داری پس دیگه دردی نداری اما اینجوری نیست!

 9. نمیدونم از نوشته من چی برداشت کردی ,,,

  نمیدونم …

  شاید من اشتباه میکنم !

  اما بدون , من هم نظر تو هستم .

  و همه چیز پول نیست .

  .

  در کل من برات آرامش و سلامتی و خوشی ,
  به درگاه خداوند دعا میکنم ,
  و برای همه دوستان آسمانی .

  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .

  آسمانت آبی .

 10. سلام خیلی خوشم اومد تبریک میگم به حسن سلیقه ی شما

 11. خیلی خوب بودن واقعا
  نظر بچه ها روهم خوندم واقعا پول هیچ وقت آرامش نمیاره
  ایشاالله هرکدومتون هرچی از خدا میخواین دریغ نکنه

 12. سلام
  اتفاقا من با همتون مخالفم
  کسی که پول داشته باشه یعنی همه چیز داره شماها یا عقل ندارین یا بازم عقل ندارین که اشتباه فک می کنید
  در ضمن مثل این خان جون من هی نشنید واسه هم درد دل کنید غر بزنید
  مگه اینجا مرکز مشاوره زدین …؟

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*