آخرین خبرها
تعداد بازدید : 6,037

پوشش دختر اشراقی/ تلاش مادر برای پوشاندن لباس مناسب

به گزارش سرویس سیاسی جام ؛ نعیمه اشراقی طی روزهای اخیر با انتشار تصویری عجیب از دختر خود در صفحه شخصی اش در فیس بوک ؛ تعجب همگان را برانگیخته است.

 

بنابراین گزارش؛ وی به بهانه برگزیده شدن دخترش در یکی از مسابقات داخلی دانشجویان دانشگاه محل تحصیل وی؛تصاویری را از او در هنگام دریافت جایزه منتشر و در توضیح آن آورده است : “نعیما طاهری دختر جوان ایرانی در مسابقه OCE از ایالت انتاریو کانادا مقام اول را کسب کرد. حدس بزنید این دانشجوی ایرانی کیست؟ دخترم نعیما دانشجوی رشته روابط بین الملل، در این مسابقه هزاران دانشجو برای کسب رتبه اول با هم رقابت می کنند.
آقای دکتر رضا مریدی وزیر تحقیقات و فن آوری ایالت انتاریو و دکتر تام کور رئیس موسسه Ontario Centres of Excellence جوایز مسابقه را اهدا می کنند.
باآرزوی موفقیت تمام دانشجویان ایرانی در سراسر جهان…”

 

نکته قابل توجه در این تصویر منتشره از سوی نعیمه اشراقی این است که وی اقدام به دستکاری در نحوه پوشش دخترش نموده است و به نوعی با این کار تلاش خود را در جهت پنهان نمودن پوشش اصلی او به کار بسته است!

 

این اقدام خانم اشراقی در پوشاندن لباش بلند به دختر خود( فوتوشاپ) این سوال را مطرح می کند که اگر وضع لباسش زننده است چرا اجازه داده که دخترش اینگونه در مجامع عمومی ظاهر شود و اگر بد نیست پس چرا او را پوشانده است.

 

گفتنی است سخنان وی درباره بحث حجاب در جامعه در بهمن ماه سال گذشته جنجال های فراوانی به پا نمود.

 

نعیمه اشراقی در مصاحبه خود با یک روزنامه اصلاح طلب نظر در مورد حجاب بی پروایی را به حد اعلا رساند و علی رغم تاکیدات حضرت امام (ره) و مراجع عظام مبنی بر حفظ حجاب اسلامی می گوید:

” به نظر من، بسیار بهتر بود که ما حجاب را اجباری نمی کردیم. به خاطر اینکه ما با اجباری کردن حجاب، می خواستیم حاشیه امنیت جامعه را بالا ببریم، اما دقیقا برعکس ش عمل کردیم و امنیت را پایین آوردیم. وقتی ما در جامعه حجاب را اجباری کردیم، محدودیت و ممنوعیت ایجاد کردیم، روابط دختر و پسر را ممنوع کردیم، همه این مسائل از خیابان ها به درون خانه ها رفت.

کسانی که به مسائل دینی اعتقادی ندارند، وقتی در خیابان به خواسته های خود نمی رسند، در خانه ها، از مواد مخدر، مشروب و … استفاده می کنند و روابط غیراخلاقی میان دختر و پسر شکل می گیرد. در نتیجه ما امنیت را برای نسل جوان پایین آوردیم.

من چون در دو شهر لندن و تورنتو مدتی زندگی کرده ام، تفاوتهای این دو شهر را با شهری مانند تهران دیده ام و می دانم. مشکلات دختر جوانی که در تهران، از منزل خارج می شود و مسیری را طی می کند تا به مقصد برسد، خیلی بیشتر از مشکلات دختر جوانی در شهری مانند تورنتو است. در آنجا، یک دختر جوان با یک خانم مسن و یا یک آقا فرقی ندارد و هیچ کس به او تعرضی نمی کند و امنیت بالا است!”

 

در ذیل میتوانید تصاویر مربوط به صفحه شخصی نعیمه اشراقی در فیس بوک و همچنین تصاویر اصلی مربوط به دختر وی را مشاهده نمایید:

 

تصویر دستکاری شده در صفحه فیس بوک نعیمه اشراقی

 

تصاویر اصلی منتشره در سایت دانشگاه

 

 

 

لازم به تذکر است که ما قصد دخالت در حریم خصوصی افراد را نداریم و هر کسی در حریم خصوصی اختیار پوشش خود را دارد. این تصاویر اصلی را سایت دانشگاه منتشر کرده است لذا جنبه خصوصی پیدا نمی کند.

 

 

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۱۴ نظر

 1. واقعا دختر نعیمه اشراقیه؟دمش گرم.اصلا فکرشم نمیکردم.خوب چه اشکالی داره شاید خانوم اشراقی صرفا بخاطر اینکه نوه امام خمینی هستن ناچارن خودشون درگیر مساعل شرعی و حجاب و پوشش باشن و این انتخاب خودشون مثل ماها نباشه و نخاد که دخترش هم به اجبار این نسبت سببی حجاب داشته باشه.این مساعل فقط تو ایرانه که اینقدر بزرگ و به چشم میاد چیز مهمتر دانش و سطح هوش و استعداد و توانمندی های دختران ایرانیه که خیلی بالاتر از حجابشونه

 2. قابل توجه خیلی هاااااااااااااااااااااا

 3. سلام بهتره که شما در انتخاب تیتر خبر هاتون ادب بیشتری رعایت کنید حجاب یک پوشش شخصی است و دلیلی برای اهانت به دیگران نیست هحال هر کسی که میخواهد باشد نوه امام یا …مهم اینه که نام ایران و خانواده محترمی رو که بهش تعلق داره را سربلند کرده.خانواده ای که کسان زیادی در ایران و دنیا فقط سعی دارن آنه را متهجر نشان دهند.پوشش بسیار مناسب ومتین میباشد متشکرم

 4. یاد ضرب المثل از فظل پدر تو را چه حاصل می افتم.

 5. يه نفر آدم حسابي كه حرف حساب زده هم مورد انتقاده …..همه حرفهاش در مورد حجاب درسته ..هممون هم مي دونيم كه اگه حجاب يك ارزش باشه با اين نوع قانون ما ارزش اون رو در حد مامورين انتظامي پايين آورديم……با حجاب و بي حجاب را با هم قاطي كرديم …….پس حق با خانم اشراقي است …به دخترش هم بايد تبريك گفت ..ولي به ترسش براي پوشاندن عكسها بايد عميق تر فكر كرد….كه اين ترس از كجا ناشي مي شه ….براستي كدوم ارزشمند تره …كسب اين افتخار علمي ..يا نحوه پوشش اين خانم

 6. دوستان عزيز سلام
  آنچه اين گروه آسمان آبي مي نويسد و يا ميگويد متاسفانه يكي به ميخ يكي به نعل است. من نميدانم چرا در مورد حجاب ما شده ايم كاسه داغتر از اش . درتمام كشور هاي دنيا هركسي حق دارد هرجوري كه ميخواهد در انظار ظاهر شود بشرط اينكه قوانين جامعه را زير سوال نبرد . خوب خيلي عالي است حتماً مي فرماييد قانون جامعه ماهم حجاب است باشد قانون مسافر خارجي كه نيست اما او به قوانين ما احترام ميگذارد و با حجاب ( به صورتي كه فكر مي كنيم ) ظاهر مي شود. آيا از خود پرسيده ايد در كشورهاي اروپايي كه حجاب اجباري نيست و در كشورهايي هم با آن مخالفت مي شود وقتي ما با حجاب مي رويم و برخلاف قوانين انها عمل ميكنيم ايا گشت ارشاد آنها جلوي زنهاي ايراني محجبه را ميگيرد و توهين و پرخاش ميكند؟ خير كسي به كسي كاري ندارد. چرا بايد در پروازهاي خارجي به محض اينكه هواپيما از زمين فرودگاه جدا شد روسري ها كنار ميرود؟ چون به اجبار بسر شده است. چرا يك تازه مسلمان اروپايي يا امريكايي به محض مسلمان شدن موي خود را مي پوشاند چون به اختيار پذيرفته ! حالا توي اين قضيه مرتب ما اين مسئله را چرا مطرح ميكنيم ؟ آيا ميخواهيد رفتار هاي نا پسند خود را زير پوشش عنوان كردن اين موضوع پنهان كنيد يا مي خاهيد خود را بسيار مسلمان نشان دهيد ؟ من بيشتر اين موضوع را به نفاق و دورويي گروه آسمان آبي نسبت ميدهم و از اين گروه خارج مي شوم. خدا منافقان را راهنمايي كند. انشاا.

 7. من 5 سال در استرالیا زندگی کردم و با حرف های نعیمه کاملا موافقم.

 8. منم با نعيمه موافقم

 9. سلام.
  من فکر میکنم سه عامل باعث این رویداد میشود.
  اول اینکه ذات انسان در مید و بند محدودیتا نمی گنجد .اگر شما را بحال خودتان رها کنند میتوانید چند روز پیاپی در اطاقی تنها بمانید و بیرون نروید ولی اگر در همان اطاق باشید و بشما امر شود که(بیرون نروید ) تک تک سلولهای شما فریاد آزادی را سر میدهند.

  دوم اینکه کمتر جوانانی را مییابیم که در بیرون از این دایره محدود بتوانند براحتی با آن کنار بیایند و احساس عقب ماندگی نکنند .نه اینکه پوشش باعث فرهنگ و یا بی فرهنگی باشد ولی در برابر سایر ملل حاضردر جمع نمیتوان خیلی متفاوت ظا هر شد .باید دانست روند تغییرات در شیوه زندگی امریست که اگر تمام حکومتها هم بخواهند قادر نخواهند بود که مانع آن شوند.در آینده نه چندان دوری ما یقینا شاههد زندگی مشترک پسران و دخترانی خواهیم بود که شاید هیچگاه بفکر ازدواج هم نبودهاند.

  سوم عوامل ادغام ملل .با تسریع در نحوه انتقال اطلاعات و ظهور رسانه های اینترنتی ملل جهان در یک قدمی هم قرار گرفته اند .چند دهه پیش اگر تکنو لژی جدیدی ابداع میشد چندین ماه طول میکشید تا فقط خبر آن بگوش سایر جوامع برسد . پس اگر راه حلی هست باید قبل از اینکه دیر شود آنرا باجرا در آورد .البته زور و فشار فیزیکی بهیچ وجه کارساز نخواهد بود گرچه ما در این کشور فقط این یک راه محال را امتحان کردهایم…
  باید برای گرایش نوع بشر جاذبه باشد تا به امری گردن بنهد.

 10. آسمانی جون واقعا بیفکری ! خانم اشراقی زن محمدرضا خاتمی است این دختر خانم فامیلیش طاهری است خانم اشراقی از آنجاییکه به همه ایرانیان ارادت دارند فرزند خودش دونسته..این بد است؟ تازه به شما چه که حجابش چطور است آبجیت که بدتر از این لباس می پوشد اگر راست میگی عکسشو بذار

 11. خوشم میاد از خیلی ها که عاشق برداشتن حجابن. اینکه تصویر دیگران رو تو یه سایت عمومی منتشر کنیم تا همه نظر بدن کار درستی نیست ولی اینکه مدام به یه بهانه ای از حجاب بد بگیم هم باعث تاسفه! اگه همه با آزادی عقاید موافقین پس با وجود احترامی که برای همه تون قائلم فکر می کنم باید اینو قبول کنین که خیلی هام حجابو دوست دارن پس نباید اینقدر در مقابلش جبهه گیری کنید

 12. دمش گرم…….

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*