آخرین خبرها
تعداد بازدید : 2,677

فرار پزشک از اتاق عمل!

فرار جراح مرموز

در حالی که پزشک جراح به صورت غیرقانونی در حال بریدن روده دختر جوان بود، ناگهان خبردار شد بازرس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان در حال سرکشی به بیمارستان است و وی از ترس، بیمار را رها کرده و جلوی چشمان حیرت‌زده خانواده پریناز و بازرس از اتاق عمل پا به فرار گذاشت تا این‌که پس از 8 ساعت رئیس بیمارستان از راه رسید و شکم باز بیمار را بخیه زد.
تهدید پدر برای شهادت دروغ

وقتی پریناز با وضعی نامساعد در اتاق عمل به سر می‌برد و هیچ پزشکی بالای سرش نبود، متخصص بیهوشی به سراغ پدر بیمارش رفت و از وی خواست که به بازرس نام پزشک دیگری را به عنوان پزشک جراح معرفی کند و تهدید کرد چنانچه این کار را نکند جان دخترش به خطر می‌افتد و هیچ پزشکی به بالین وی نمی‌رود اما با این حال بازرس دانشگاه که خود شاهد فرار جراح از اتاق عمل بود، بدون شهادت‌های دروغین گزارش خود را تهیه کرد.
پیچ و خم‌های پر دردسر

پریناز به‌ دلیل نقص کامل عضو و مشکلات و دردسرهای فراوانی که این جراحی اشتباه برایش به ‌همراه داشت، در شعبه 64 شورای حل اختلاف ارومیه دست به شکایت زد و پس از تکمیل کمیسیون پزشکی، شکایت او نتیجه‌ای جز محکومیت به پرداخت 5 درصد از دیه کامل به شرط امکان عمل جراحی روده شد و این در حالی است که هیچ پزشکی حاضر به جراحی و درمان پریناز نیست و همه پزشکان معالج، این کار را غیرممکن دانسته‌اند.
پریناز گفت: پس از گذشت مدتی پرونده خود را به شعبه 9 دادسرای عمومی و انقلاب بردم و با دستور بازپرس پرونده، هیات بررسی انتظامی نظام پزشکی ارومیه موظف شد که گزارش مرکز پزشکی قانونی و گزارش اداره بازپرسی را تحت بررسی قرار دهند که بر طبق نظر این هیات، هر دو پزشک مقصر شناخته شدند و قرار بر این شد که با توجه به قصور انتظامی، برای هر یک از این پزشکان پرونده‌ای جداگانه تشکیل و رأی انتظامی صادر شود اما به‌ دلایل مرموزی مجازات این دو پزشک مسکوت مانده و به بهانه‌های دروغین مثل تأخیر در تنظیم صورتجلسه، به جریان نیفتاد.
اشک‌های دختر جوان

پریناز که با یک اشتباه و سهل‌انگاری پزشکی دچار نقص عضو شده است و باید یک عمر را با عواقب این اشتباه پزشکی سپری کند، با چشمانی گریان گفت: این 5 درصد دیه هیچ دردی از من دوا نمی‌کند، کم شدن روز به‌روز وزنم و غم و غصه به هم خوردن نامزدی‌ام را از دل من نمی‌برد و حسرت مادر شدن تا آخر عمر بر دلم می‌ماند. پزشکان به من گفته‌اند نمی‌توانم مادر شوم و حتی نباید یک کودک کم وزن را هم در آغوش بگیرم. این دردها تا آخر عمر با من هستند و مخارج تهیه ‌دارو که ماهانه به یک میلیون می‌رسد و پدری بازنشسته، کمر خانواده‌ام را خم کرده است و دائماً با تماس‌های تهدید‌آمیز از سوی این دو پزشک روبه‌رو هستیم، اما با این وجود حاضرم روی این 5 درصد دیه، 5درصد دیگر بگذارم و 10 درصد آن را بدهم تا سلامتی‌ام را به من بازگردانند و از مسئولان تقاضا‌ دارم با رسیدگی به این پرونده و ابطال پروانه پزشکی این پزشکان متقلب و سودجو، از تکرار این اتفاق ناگوار برای افراد دیگر جلوگیری کنند. زیرا برحسب قانون باید پروانه پزشکی آن‌ها باطل شود و همین امر هم باعث شده که پرونده را در نظام پزشکی نگه ‌دارند و آن را به جریان نیندازند.

قدس آنلاین

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۱۱ نظر

 1. چقدر پس فطرتن بعضی از مردم….
  بمیرم برات پریناز معلوومه خیلی سختی کشیدی.
  خدا جای حق نشسته.
  ایشالا که مشکلاتت رفع بشه

 2. امیدوارم سلامتی اش برگردد اینهم بدشانسی این دختر جوان اما این پزشکان از هر آهی که این دختر بکشه به عذابشون اضافه میشه اگر این نقص در کار عمدی نبوده جریان فرق میکنه در آخر خدا ناظر است و نظردهنده اصلی خداست

 3. کلا تو مملکت ما این پزشکها روی جون ادمها اختیار تام دارند خیلی شده که باعث مرگ یا نقص عضو بیماران بیچاره میشند ولی اصلا قانون اونجور که باید باهاشون برخورد نمیکنه امیدوارم خدا حقشونو کف دستشون بذاره و گرنه از بیماران بدبختی مثل پریناز هیچ کاری ساخته نیست…………..

 4. دوستان چقدر زود باور هستند ، درسته مملکت بی صاحب هست ولی دیگه امکان نداره که یه غریبه بره تو اتاق عمل بخواد جراحی کنه اونم تو بیمارستان

 5. واقعا نمیدونم چرا بعضیا با اینکه میدونن کاری بلد نیستن اما ادعا دارن . اگه فقط یک لحظه هرکدوم از ما خودمون رو جای پریناز میذاشتیم میفهمیدیم که اون چقدر سختی کشیده و چقدر درد داره . امیدوارم که خدا شفای عاجل عنایت کنه و حالش زودتر خوب بشه .

 6. واقعا برای پریناز عزیزم ناراحت شدم چقدر نامردن بخاطر پول با زندگی مردم بازی میکنن ولی کیه که باهاشون برخورد کنه از خدا میخوام که هرچه زودتر شفاش بده

 7. الان وقت این هست که سر متخلف را برید و گذاشت رو سینش

 8. سیدعبدالله یاسینی

  اینکه شخصی بدون مجوزتمام مسؤلین مراحل مختلف دربیمارستان رادوربزندودراطاق عمل اقدام به عمل جراحی نمایدشایسته تامل بیشتری است! درصورت صحت سازمان نظام پزشکی وپزشکی قانونی حلال مشکل خواهندبودمضافااینکه یک پزشک دست به اینگونه اعمال متقلبانه نمیزند!

 9. عزیزان من توی هیچ بیمارستانی عمل جراحی غیر قانونی انجام نمیشه مگر اینکه رییس بیمارستان خودش یه پای قضیه باشه تمام اعمال جراحی ثبت میشن هر مریضی واسه خودش پرونده داره و علاوه بر اون و از همه مهمتر هیچ بازرسی نمیتونه حین عمل اقدام به بازدید کنه چون محیط اتاق عمل یه محیط کاملا ایزوله هست پس جراح نمیتونه جلوی چشم بازرس اقدام به فرار کنه بعدم اینکه همه ی جراحا یه بیمه دارند به اسم ایمنی پزشکان که اگر مشکلی واسه مریضی پیش بیاد بیمه هزینشو پرداخت میکنه از همه ی اینا بگذریم وضعیت سلامت توی کشور ما خوبه و انصاف نیست زحمات این قشر زحمت کش رو با خوندن یه متن بدون منبع ضایع کنیم

 10. آسمانی خبری که دادی خیلی ناقصه و با واقعیت جور در نمیاد باید کل ماجرا را درست بنویسی.کلا مشکوکه

 11. این نمونه ای از قصور پزشکان کشور ماست به نظر من باید برای این مشکلات راهکارای درستی ارائه بشه چرا که هستند خانواده هایی که به دلیل کم توجهی و غیرمتخصصی بودن پزشکان داغدار شده اند پس باید علاج قبل از واقعه صورت پذیرد این هم با اقدام جدی مسولین محقق می شود

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*