آخرین خبرها
تعداد بازدید : 1,451

راهی ساده برای ازبین بردن ریفلاکس و ترش کردن معده

ریفلاكس در واقع بازگشت محتویات معده به مری است كه معمولا نیم تا دو ساعت بعد از خوردن غذا اتفاق می‌افتد.بررسی چندین مطالعه مختلف در چند سال اخیر نشان می‌دهد که جویدن آدامس به مدت 30 دقیقه بعد از هر وعده غذایی، در بهبود سوزش سردل و ریفلاکس (ترش کردن) نقش موثری دارد.

مکانیسم این اثر نیز ناشی از خنثی شدن مقداری از اسید معده در نتیجه جویدن آدامس می‌باشد. در حقیقت مشخص شده است آدامس جویدن موجب بازگشت اسید معده از مری به معده می‌شود.ریفلاكس در واقع بازگشت محتویات معده به مری است كه معمولا نیم تا دو ساعت بعد از خوردن غذا اتفاق می‌افتد. آنچه باعث سوزش مری یا در اصطلاح سوزش سردل می‌شود، اسید معده و هورمون پپسین است که به مخاط مری آسیب رسانده و در صورت عدم درمان با خطر خونریزی‌های گوارشی، بلع دردناک، بدخیمی و سرطان مری همراه خواهد بود. علامت بارز این اختلال، سوزش سردل یا احساس درد و سوزش در زیر جناغ سینه است.اگر با این علائم روبه‌رو هستید، هر چه سریع تر برای درمان به متخصص گوارش مراجعه کنید، زیرا طولانی شدن این علائم و عدم درمان به موقع با عوارض جبران‌ناپذیری همراه خواهد بود.

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۲ نظر

  1. میتوان از کلمات بهتری که مقصود را برساند استفاده کرد ضمنا هیچ مسولی علاقه نداردزیر مجموعه در مشکلات باشند در هر حال بعضی نقاط ضعف تنها به شخص اقای احمدی نژاد برنمیگردد همه جوانب باید بررسی شود اگر دولت مسئله داشت این تعداد نماینده مجلس چه کاره بودند چرا از قوانین استفاده نکردند؟

  2. ببخشید اظهار نظر مربوط به این بخش نبود

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*