آخرین خبرها
تعداد بازدید : 4,061

روحانی برای محمد علی نجفی چه سمت را در نظر گرفت؟

نجفی تحصیلات آکادمیک خود را در دانشگاه صنعتی شریف و در رشته ریاضی آغاز و مدرک کارشناسی ارشد خود را نیز از دانشگاه MIT آمریکا دریافت کرد. وی در دولت شهید محمدجواد باهنر و محمدرضا مهدوی‌کنی مسئولیت وزارت آموزش و پرورش را به‌عهده داشت و پس از آن نیز در دولت میرحسین موسوی در همین مسئولیت ابقا شد.
سمت جدید روحانی برای  محمد علی نجفی
وی در دولت اول و دوم سازندگی نیز وزیر آموزش و پرورش بود و در دولت اصلاحات نیز با حکم سیدمحمد خاتمی به عنوان رئیس سازمان برنامه و بودجه منصوب شد. از محمد علی نجفی به عنوان یکی از مؤسسان حزب کارگزاران سازندگی نام برده می‌شود. این حزب از نزدیکترین احزاب سیاسی ایران به آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی است.

محمدعلی نجفی برای شرکت در سومین دوره انتخابات شورای شهر تهران در لیست ائتلاف اصلاح‌طلبان قرار گرفت و توانست به شورای شهر تهران راه یابد اما در انتخابات شورای شهر چهارم، کاندیدا نشد.

محمد علی نجفی از جمله سه وزیر پیشنهادی دولت یازدهم بود که در جریان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی در صحن علنی، نمایندگان مجلس به وی رای اعتماد ندادند.

نمایندگان مجلس روز پنج شنبه از مجموع ۲۸۴ رأی مأخوذه، با ۱۴۲ رای موافق، ۱۳۳ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع به محمد علی نجفی رای اعتماد ندادند.

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور طی حکمی محمد علی نجفی را به عنوان معاون رئیس جمهور و رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی منصوب کرد.

افکار نیوز

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۵ نظر

  1. زنده باد نجفی

  2. زنده باد روحانی.رای هم ندن اون کار خودشو میکنه.دمت گرم

  3. درود بر روحانی و یارانش

  4. کابینش 5تا سوپر استار داشت بکیش نجفی بود،حیف

  5. دم رئيس جمهور با لياقتمون گرم. انشاالله هميشه موفق باشه

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*