آخرین خبرها
تعداد بازدید : 1,900

آمادگی رئیس جمهور منتخب برای مذاکره مستقیم با آمریکا

روزنامه کلارین نوشته است: رییس جمهور ایران حسن روحانی در اولین پیام اش در سمت رییس جمهور، برای انجام مذاکرات مستقیم با ایالات متحده درخصوص برنامه اتمی ابراز آمادگی کرده است. شرط او برای انجام مذاکرات “لغو فشارها و تحریم ها”ست.

او در اولین نشست خبری خود به عنوان رییس جمهور همچنین اعلام کرد که در این مذاکرات حمایت از “منافع ملی” ایران باید لحاظ شود و از ایالات متحده خواست “دستورکارهای مخفی” خود را کنار بگذارد و براساس “احترام متقابل” پیش رود.

رییس جمهور میانه رو در لباس روحانی که وعده تغییر در سیاست ایران را پس از هشت سال ریاست جمهوری مناقشه آمیز محمود احمدی نژاد داده، همچنین اعلام کرد که ایران در چارچوب پیمان منع گسترش اتمی دارای “حقوق مسلم”ی است که از آن جمله می توان به حق غنی سازی اورانیوم با اهداف غیرنظامی اشاره کرد.

 

در همین راستا، روحانی خاطرنشان کرد که دولتش آماده است تا مذاکرات “جدی” را درخصوص برنامه اتمی ازسرگیرد و اعلام کرد “اطمینان کامل دارد که نگرانی ها در مدت زمان کوتاهی رفع شوند”. او افزود که راه حل “تنها ازطریق گفتمان حاصل خواهد شد، نه تهدید”.

 

ازسوی دیگر، اظهارات رییس جمهور جدید مورد حمایت گسترده متحد خود، روسیه، قرار گرفت. سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، روز گذشته اظهار داشت که مذاکرات درخصوص برنامه اتمی ایران نباید برپایه تعیین “اولتیماتوم” برای تهران انجام شود.

 

او افزود که مذاکرات راهی برای “ازبین بردن نگرانی های بین المللی” در زمینه طرح های هسته ای ایران است.

 

ازسوی دیگر، سرگئی ریباکوف، معاون وزیر خارجه روسیه، روز گذشته اعلام کرد که “باید حداکثر تا ماه سپتامبر با ایران وارد یک سری مذاکرات جدید شویم”.

روز آنلاین

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۱۱ نظر

 1. اگه یه نفر بتونه اوضاع رو درست کنه کسی نیست جز حسن کلیدساز!

 2. انشاالله که موفق باشی

 3. انشاا…چشم امید مردم به آقای روحانیه……

 4. خلاصه یه آدم منطقی پیدا شد

 5. بچرخون کلیدو که ما هستیم….

 6. انشاالاه که این حرکت بتواند مملکت اسلامی ما را از این وضعیت خارج کند.باید گفت یا علی

 7. باش تا صبح دولتت بدمد خوش خیالها

 8. امیدواریم سیاستمداران با درک واقعی فشاری که بر روی اقشار ضعیف وارد شده ،بتوانند اقدامی منطقی که منجر به حذف فشارهای جهانی بر روی مردم ایران می شوند شوند

 9. درود بر دکتر حسن روحانی
  زنده باد اعتدال..زنده باد هاشمی رفسنجانی

 10. با حلوا حلوا دهن شیرین نمیشه بلکه عملا به فکر فقر وبیکاری فسادمالی و فاصله طبقاطی باشنددروغ زییادشنیدیم بلکه دیگه بس شده باشه

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*