آخرین خبرها
تعداد بازدید : 1,915

اگر صورتتان لاغر است…

نوع آرايش و مدل موهاي ما هم مي‌تواند در پر يا خالي‌تر نشان دادن صورتمان تاثير زيادي داشته باشد. گاهي يک مدل خاص مو يا آرايش باعث مي‌شود صورت گردتر يا کشيده‌تر از حالت طبيعي‌اش به نظر برسد…
به همين دليل در اين قسمت سعي کرده‌ايم چند مدل مو و آرايش که مي‌توانند به پرتر نشان دادن صورت کمک کنند، به شما معرفي کنيم.

نوع آرايش مي‌تواند تاثير زيادي در چاق يا لاغر نشان دادن صورت داشته باشد. اگر به توصيه‌هاي آرايشي‌اي که در ادامه به آنها اشاره مي‌کنيم، توجه داشته باشيد، مي‌توانيد با يک آرايش سبک و ساده،‌ کاري کنيد که صورتتان پرتر به نظر بيايد:

اگر صورت لاغري داريد، رژگونه‌‌هاي غليظ و تيره را اريب روي صورتتان نزنيد.

دور کرم‌هاي برنز و خيلي تيره‌تر از رنگ پوستتان را خط بکشيد.

سعي کنيد کرم همرنگ پوست يا حتي يک درجه روشن‌تر از پوستتان بزنيد و رژگونه کمرنگي که فقط قدري به گونه‌هايتان حجم بدهد، انتخاب کنيد.

استفاده از سايه‌هاي چشم روشن‌تر و براق‌تر هم مي‌تواند کمک زيادي به پرتر نشان دادن صورت بکند.

رژگونه‌هاي براق براي پرتر نشان دادن گونه‌ها و صورت، انتخاب‌هاي بهتري هستند.

کمي حجيم کردن لب‌ها با کمک خط لب و برق لب هم مي‌تواند صورتتان را تا اندازه‌اي درشت‌تر نشان بدهد.

ابروهايتان را نازک نکنيد تا صورتتان بيش از اندازه کشيده و لاغر به نظر نرسد.

ابروهاي پهن و کمي کوتاه، صورت را چاق‌تر نشان مي‌دهد.

اگر دوست داشته باشيد، مي‌توانيد همزمان از خط‌چشم و ريمل براي آرايش چشم‌ها استفاده كنيد تا چشم‌هايتان قدري درشت‌تر و در نهايت صورتتان پرتر به نظر بيايد.

تيره کردن داخل چشم با مداد يا سرمه، چشم‌ها را ريز و ترکيب صورت را لاغر نشان مي‌دهد.

استفاده از کرم‌پودر، پنکيک يا رژگونه‌هاي تيره، سن شما را بيشتر و صورتتان را لاغرتر از چيزي که است، نشان مي‌دهد و شفافيت چهره‌تان را هم از بين مي‌برد.

سياه شدن دور چشم‌ها و روي گونه‌ها، يکي از مشکلاتي است که معمولا با بالا رفتن سن به سراغ افراد مي‌آيد و چهره آنها را لاغرتر نشان مي‌دهد. شما مي‌توانيد براي رفع اين مشکل، پس از اتمام آرايش‌، کمي کرم‌پودر براق و روشن را با انگشت سبابه، به آرامي دور چشم‌ها، زير استخوان ابرو و روي گونه‌هايتان بزنيد.

معمولا آرايش به خوبي روي پوست‌هاي خشک نمي‌نشيند و با نمايان شدن چروک‌ها، صورت هم لاغرتر نشان داده مي‌شود پس اگر پوستتان خشک است، بايد پيش از آرايش حتما از مرطوب‌کننده‌هاي با پايه چربي کمک بگيريد.

خط لبي کمي تيره‌تر از رژ‌لبتان بکشيد. به اين ترتيب، لب‌هاي شما کمي حجيم‌تر و صورتتان هم کمي پرتر نشان داده خواهد شد.

خط چشم نازک و کوتاه بکشيد تا چشمانتان گردتر و صورتتان هم پرتر نشان داده شود. خط چشم‌هاي بلند و کشيده، صورت را کشيده‌تر و لاغرتر نشان مي‌دهند.

پرتر نشان دادن صورت با تغيير مدل موها

تغيير مدل موها نقش بسيار بسزايي در چاق يا لاغر نشان دادن صورت دارد. مدل موهايي که در ادامه به آنها اشاره مي‌کنيم هم مي‌توانند صورتتان را پرتر از حد معمول نشان دهند.

اگر صورتتان لاغر است، به هيچ‌وجه تمام موهاي خود را محکم نکشيد و آنها را بالاي سرتان جمع نکنيد.

موهاي خود را از فرق سر به جلو، کوتاه يا حتي خرد کنيد و چتري بريزيد.

اگر پيشاني‌تان بيش‌ازحد بلند و کشيده است، براي گردتر نشان دادن صورتتان، حتما روي پيشاني تا بالاي چشم‌ها را با موي چتري بپوشانيد.

اگر مدل موهايتان کوتاه يا مصري است، فرق کج باز کنيد به‌طوري كه موهايي که به طرف مخالف آمده‌اند، تا زير چانه‌هايتان را پوشش دهند.

اگر موهايتان يکدست بلند است و نمي‌توانيد آنها را باز بگذاريد، جلوي موي خود را بالا ندهيد. فرق کج يا فرق وسط باز کنيد و موها را آرام و شل از روي گوش به سمت عقب سر هدايت کنيد و ببنديد اما کاملا شل.

براي شرکت در مهماني، سعي کنيد مدلي را براي آرايش موي بلند انتخاب کنيد که جلوي آن باز و کمي حالت‌دار باشد. به اين ترتيب صورتتان پرتر نشان داده خواهد شد.

موهاي فر، صورت را درشت‌تر و پرتر نشان مي‌دهد. اگر موهايتان لخت است، آنها را فر کنيد و براي مهماني باز بگذاريد.

اگر موهايتان بلند است، آنها را خرد کنيد و از جلو و کناره‌ها، در صورتتان بريزيد. به اين ترتيب، خالي بودن گونه‌ها کمتر به چشم خواهد آمد.

موهاي کناري‌تان را از فرق به عقب بالاي سرتان جمع کنيد و کمي آنها را پوش بدهيد. سپس موهاي جلو را هم به صورت فرق کج سشوار بکشيد و يکطرفه توي صورتتان بريزيد. موهاي پشت سر را هم از روي شانه‌ها به جلو بريزيد. اين کار هم باعث پرتر نشان دادن صورت به خصوص در قسمت گونه‌ها مي‌شود.

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

یک نظر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*