آخرین خبرها
تعداد بازدید : 3,013

عمر واقعی عشق چقدر است؟

ایسنا: محققان دانشگاه کالیفرنیا در پژوهش جدید خود دریافته‌اند که برخلاف تصور پیشین، عشق می‌تواند دوام زیادی داشته باشد.

محققان مغز 17 داوطلب را که بیشتر آنها در دهه 50 سالگی قرار داشته و بطور میانگین حدود 21 سال بود که ازدواج کرده بودند، در زمان مشاهده تصویر همسرانشان اسکن کردند.

نتایج به دست آمده کاملا متفاوت با نظر روانشناسانی بوده که به گفته آنها، احساس عشق شدید تنها حدود 18 ماه و در بهترین حالت سه سال طول خواهد کشید.

محققان دریافتند که مغز زنان و مردان عشاق میانسال همان فعالیتی را نشان داده که مغز عشاق جوان با تجربه هفت ماه ارتباط نشان می‌دادند.

اگرچه تنها یک تفاوت میان این دو گروه وجود داشت. در میان عاشقان میانسال، مناطق مغزی مرتبط با اضطراب دیگر فعال نبوده بلکه مناطق مرتبط با آرامش از بیشترین فعالیت برخوردار بودند.

گفته می‌شود که ازدواجهای شاد بر اساس ارتباط خوب، ارزشهای مشترک، حمایت محکم از اقوام و دوستان، شادی، کودکی باثبات، گفت‌و‌گوهای منصفانه و اراده سخت و …هستند.

این در حالیست که دکتر مارسل زنتر از دانشگاه ژنو در بررسی 470 مطالعه انجام شده در مورد سازگاری دریافت که هیچ ترکیب خاصی از صفات شخصی وجود نداشته که منجر به قرار گرفتن فرد در یک رابطه عاشقانه پایدار شود بجز یک استثنا که آن قابلیت حفظ تصورات مثبت است.

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۸ نظر

  1. بعله عشق اگه واقعی باشه تایم نداره

  2. البته اگه واقعی باشه قطعا مفید خواهد بود

  3. درصورت وجود همه این شرایط میشه گفت شاید عشق عمر بیشتری خواهد داشت اما همه این شرایط درچند نفر ممکنه وجود داشته باشه هان؟؟؟؟؟

  4. تعدادي از زوج ها عشق به همديگر ندارند عادت به همديگر پيدا كردند عشق اگر در وجود فردي باشه اون همه چيز رو تحت الشعاع قرار ميده ولي به نظر من عادت بيشتر وجود داره چرا كه وقتي به بحراني بر مي خورن پدر ومادر و…جلوي چشماي همديگر ميارن ولي عاشق نمي تونه محاله محال

  5. من با نظر آقا بهزاد کاملا موافقم خیلی زیبا گفتن.

  6. اگه عشق وجود داشته باشه هیچ وقت از بین نمیره حتی اگه بهم نرسن .اما اگه این عشق یه طرفه باشه خیلی سخته

  7. من 15 سال با عشق عمرم حروم کردم برای کسی ک میشه میگفت عاشقمه و مواظب بود که با کسی سلام نکم حالا میگه تو اصلا آویزونم بودی راهنمایی میخام واقعا پسر37ساله اینهمه الافی رو برای گربه کرده بودم حالا برام آواز میخوند گیتار میزد من همش مؤاظبم بدختری خیانت نش

  8. عشق درانسانهاي منطقي هرگز بوجود نمي آيد… زيرا همانندحواس روزي به اتمام مي رسد.ولي دوست داشتن اگر پايه واساسش شناخت محاسن فرد باشدتاابديت ماندگاراست.پس عشق رابگذاردركوزه آبشو بخور…

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*