آخرین خبرها
تعداد بازدید : 2,268

مسافرت خانوادگي دولتی ها به روسیه

آخرين سفر خارجي محمود احمدي‌نژاد در کسوت رييس‌جمهوري، حاشيه‌ساز شد. «بيش از صدنفر تحت عنوان هيات همراه، در سفر رييس دولت دهم به روسيه، او را همراهي کردند. سفر محمود احمدي‌نژاد به مسکو، پايتخت روسيه، به‌منظور شرکت در اجلاس سران کشورهاي صادرکننده گاز، صورت گرفت و هواپيماي اختصاصي او سه‌شنبه شب در فرودگاه مهرآباد به زمين نشست.

پيش از اين، شبکه‌هاي اطلاع‌رساني دولت از مردم خواسته بودند براي پيشواز احمدي‌نژاد به فرودگاه بيايند. شنيده‌ها حاکي از آن است که پرواز هيات همراه احمدي‌نژاد متشکل از همسران و فرزندان اعضاي هيات دولت، ساعت 23:15 در فرودگاه امام‌خميني(ره) به زمين نشسته است.» سفر احمدي‌نژاد به روسيه با حضور اقوامش در ترکیب هيات همراه، پس از آن بود که انتشار خبر حاشيه‌ساز رييس دولت و هيات همراهش به نيويورک، سبب افزايش نقدها به احمدي‌نژاد شد.

هشتمين و آخرين سفر احمدي‌نژاد در قامت رييس قوه‌مجريه به نيويورک حاشيه‌هاي فراواني داشت که همچنان ادامه دارد. يکي از اين حاشيه‌ها تعداد همراهان او در اين سفر بود که با انتقاد بسياري از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي روبه‌رو شد و جمعي از نمايندگان، براي اين اقدام از احمدي‌نژاد شکايت کردند حالا او باز هم به همراه هياتي صدنفره عازم مسکو شده است. آنطور که خبرگزاري «تسنيم» گزارش کرده است، همسر احمدي‌نژاد و همسران برخي معاونان، دستياران و وزراي دولت از جمله افرادي بودند که به‌همراه همسرانشان در اين هيات اعزامي حضور داشتند. همچنين محمد شريف ملک‌زاده، معاون رييس‌جمهور نيز به‌همراه همسر خود پس از اعزام هيات دیپلماتیک صدنفره، در سفري «پنج‌روزه» به مسکو سفر کرده است.

در سفر پيشين هيات ايراني به رياست محمود احمدي‌نژاد به نيويورک، درخواست 160 ويزا کرده بود که در اين درخواست‌ها جمع زيادي از خانواده‌هاي وزيران، مشاوران و معاونان رييس‌جمهور حضور داشتند. 84 نفر همراه رييس‌جمهور بودند: از دختر احمدي‌نژاد تا پسر بقايي و همسر ثمره در فهرست مسافران نيويورک قرار داشتند در حالي‌که هزينه هر شب اقامت هر اتاق دوتخته از اين هتل چهارستاره در ماه سپتامبر 2012، از 400 تا 700 دلار اعلام شده بود.

آن زمان احمدي‌نژاد در پاسخ به انتقادات، سکوت پيشه کرد اما يک هفته قبل از سفر به مسکو خبري منتشر شد که حکايت مي‌کرد دولت از دو نماينده شکايت کرده است. غلامرضا اسداللهي، دبيرهيات نظارت بر رفتار نمايندگان با اشاره به شکايت دولت از چند نماينده مجلس شوراي اسلامي، گفت: «شکايت دولت از نمايندگان مجلس، مربوط به حميد بقايي معاون اجرايي رييس‌جمهور است.» او دراين‌باره به «تسنيم» گفت: «بقايي با توجه به نطق نمايندگان درباره سفر خانواده و اطرافيانش به نيويورک همراه با هيات رياست‌جمهوري شکايتي را از مصطفي افضلي‌فرد، محمدعلي پورمختار و نادر قاضي‌پور مطرح کرد که قوه‌قضاييه از هيات نظارت بر نمايندگان سوال کرد که آيا سخنان نمايندگان در چارچوب ايفاي وظايف نمايندگي بوده يا نبوده است و «کميسيون اصل 90» مي‌تواند قبل از راي مراجع قضايي، نظر خود را اعلام کند يا خير؟»

پيش‌تر عزيز اکبريان عضو هيات نظارت بر رفتار نمايندگان به «تسنيم»، گفته بود: «دولت اخيرا دو شکايت درخصوص نطق نمايندگان مجلس به قوه‌قضاييه ارسال کرده که هيات نظارت هم در حال بررسي اين شکايات است و نتيجه بررسي‌هاي هيات در آينده اعلام خواهد شد. اکبريان با بيان اينکه بين نمايندگاني که دولت از آنها شکايت کرده، نام نمايندگان شاخص مجلس نيز وجود دارد، تاکيد کرد: «شکايت‌هاي دولت، بيشتر راجع به نطق‌هاي نمايندگان درباره سفر رييس‌جمهور به نيويورک بوده است.»

ديپلماسي خانوادگي دولت دهم مسبوق به سابقه است، پيش از اين در جريان حج تمتع سال ۱۳۸۷ هم نام فرزندان مشايي و احمدي‌نژاد که بدون نوبت در کاروان ويژه وزارت خارجه به حج مشرف شدند، منتشر شد و مورد اعتراض قرار گرفت اما دفتر رييس‌جمهور و احمدي‌نژاد درباره اين موضوع سکوت اختيار کردند. چندي پيش محمدعلي پورمختار «رييس کميسيون اصل ۹۰» مجلس شوراي اسلامي از نهايي‌شدن شکايت يکي از نمايندگان عليه رييس‌جمهور در اين ارتباط خبر داد. نادر قاضي‌پور نماينده اروميه در مجلس شوراي اسلامي که اين شکايت را در «کميسيون اصل ۹۰» مجلس مطرح و پيگيري کرده بود گفت: «بايد مشخص شود مبني برکدام قانون آقاي رييس‌جمهور سال گذشته خانواده خود را با هزينه بيت‌المال به نيويورک برده بود.»

محمود احمدي‌نژاد به خصوص در دوره رياستش بر دولت دهم عملکرد چالش‌برانگیز بسياري داشته است. اما او همواره پرسش‌هاي مطرح‌شده را با پرسشي ديگر پاسخ داده است و آنجا که امکان طرح سوال جديد نداشته سکوت کرده است. اما حالا بايد ديد اين سوال را که «چرا سفرهاي خارجي را که ماموريت اداري تلقي مي‌شود با هيات همراهي پرشمار از نزديکان و خانواده‌اش انجام داده است؟» با چه سوالي پاسخ خواهد داد.

منبع: شرق

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۸ نظر

 1. قابل توجه دوستاني كه معتقدند ايشون بسيار كارهاي ارزش مندي در دوران ٨ سال سياه ش انجام داده !!!!!!

 2. ااااااا احمد آقا نگو توام که شدی مث من.اینقدر فاز منفی نده تورو خا.این نامرد خیلی کارا کرده منو تو عقلمون نمیرسه نمیتونیم درک کنیم اینهمه کار که واسمون کرده و زندگیمون شده این .بخصوصو کارهای زیربنایی و بنیادی.خدا از سفره روزگار حذفش کنه

 3. خدا میدونه اینا چه گندی به مملکت زدن؟!!
  واقعا که…
  تازه یه عده … پلاکارد مینویسن که احمدی نژاد حامی مستضعفان

  گیتا خانوم راست میگی

 4. خاك بر سرت عقده ايشون ، بدبختها دارند حسرت تمام عمرشون رو خالي مي كنند ، تا قبل از اين مردك ، از دهشون هم نمي تونستند بيرون برند

 5. وقتي يك سري ها ساده دل با گرفتن يارانه وديدن مسكن مهر در بيغول آباد از كارهاي دولت (كريمه)به به وچه چه مي كنن ونميدونن كاري كه اين نامردا انجام دادن هيچ كسي انجام نداده بايد اين مردك نالا يق أمر برخودش مشتبه بشه وبه مجلس ومردم دهن كجي كنه نتيجه ش بقائي رفته از دست نماينده مردم شكايت كرده به مرده كه رو بدي كفنش رو خيس مي كنه

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*