آخرین خبرها
تعداد بازدید : 2,222

اولین درخواست غربی ها از حسن روحانی

بعد از اعلام نتایج رسمی انتخابات ایران، برخی از مسئولان بلندپایه غرب از حسن روحانی درخواست هایی را در بحث انرژی هسته ای مطرح کردند

گروه بین الملل: ابیوس، وزیر امورخارجه فرانسه عصر روز شنبه با انتشار بیانیه‌ای نوشت که “انتظارات جامعه بین المللی درباره ایران به ویژه در زمینه پرونده هسته ای و تعهد این کشور در زمینه بحران سوریه بسیار زیاد است. ما حاضریم با رییس جمهور جدید در این باره همکاری کنیم.”

rohani2

به گزارش افکارنیوز، وزیر امورخارجه فرانسه تأکید کرد کشورش به «تمایل تزتزل‌ناپذیر مردم ایران به دموکراسی» احترام می‌گذارد.

همچنین وزارت امورخارجه بریتانیا نیز امروز شنبه از رییس جمهور جدید ایران خواست تا کشورش را در مسیر تازه ای قرار دهد.

وزارت امورخارجه بریتانیا با انتشار بیانیه ای نوشت: ما از ایران می خواهیم با قرار گرفتن در یک مسیر جدید به سوی آینده ، به نگرانی های جامعه بین المللی در زمینه برنامه هسته ای ایران پاسخ دهد، و رابطه‌ای سازنده با جامعه بین المللی در مسیر بهبود اوضاع اجتماعی و سیاسی و حقوق بشر در پیش گیرد.

اما بونیو، وزیر امورخارجه ایتالیا نیز با انتشار بیانیه ای اظهار امیدواری کرد که با رییس جمهور جدید ایران، این کشور بتواند رابطه خود را با غرب بهبود بخشد.

وی شیوه برگزاری انتخابات ایران را «درست» توصیف کرد و مراتب خرسندی خود را نیز از این امر ابراز داشت.

حسن روحانی که امروز توانست در همان مرحله اول انتخابات با کسب اکثریت آرا پیروز شود، در اولین اظهاراتش پس از پیروزی گفت: «ملت ایران من به عهدی که با شما مردم بسته‌ام وفادار خواهم بود و با اتکا به دعای خیر و استمرار حضور و حمایت شما تا پایان این راه پرافتخار از پای نخواهم نشست.»

حسن روحانی پیشتر مذاکره کننده هسته ای ایران با سه کشور اروپایی آلمان فرانسه و بریتانیا بود.

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۸ نظر

 1. به امید فردایی بهتر

 2. دوست دارم روحانی….
  با تدبیر به مردمت کمک کن،تو روزنه ی امیدی……..

 3. اميدوارم بتونه

 4. امیدوارم بیشترازاین خرابی به بار نیاد

 5. اميدوارم بعضي ها بذارن !

 6. چقدر خوبه حالا که همه چی ارومه و همه خوشحالن حتی غربیها(از انتخاب بجای مردم ایران)همه با آقای روحانی همکاری کنن و تحریما بزودی لغو بشه و مردم ازین فلاکت و بدبختی در بیان.خدا کنه آقای روحانی اول خوب و آخر بد نشه مثل 8 سال پیش احمدی نژاد.انشاءاله

 7. از همه شادیا تحملش صبر من نیست……………….

 8. dear rohani you are the last point f the nation hope so please first close your ears to any sounds f war wishers and then just think to solve the numerous problems best way you can .may some orders come to intrupt you but you choose the right way.just think of peace and good relationship in international policy .and then you find time to think it over economically.we wish no war with no country at all.
  plz take good care
  wish your success all the way

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*